Inżynier z duszą artysty - Jewgienij Salnikow i jego piękne zdjęcia makro

Jewgienij Salnikow, to rosyjski inżynier z miejscowości Tutajew. Już w młodości zainteresował się fotografią. Zaczęło się od nauki Photoshopa i retuszu zdjęć. Przez trzy lata pracował jako retuszer - freelancer.
Jewgienij Salnikow, to rosyjski inżynier z miejscowości Tutajew. Już w młodości zainteresował się fotografią. Zaczęło się od nauki Photoshopa i retuszu zdjęć. Przez trzy lata pracował jako retuszer - freelancer.
Źródło zdjęć: © © Jewgienij Salnikow / [Instagram](https://www.instagram.com/evgeny_salnikov_/)
Monika Homan

28.06.2018 09:45, aktual.: 28.06.2018 11:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Charakterystyczne rozmycie tła to jego znak firmowy. Jewgienij Salnikow za pomocą starego rosyjskiego obiektywu tworzy piękne, delikatne zdjęcia makro, na które aż chce się popatrzeć nieco dłużej.

Powołanie do wojska, zmusiło go do przerwania działalności artystycznej, jednak po powrocie znów coś go przyciągnęło do fotografii. Kupił swój pierwszy aparat i zaczął uczyć się robić zdjęcia. Nabyte wcześniej umiejętności w Photoshopie znacznie mu pomogły w uzyskaniu zadawalających efektów.
Powołanie do wojska, zmusiło go do przerwania działalności artystycznej, jednak po powrocie znów coś go przyciągnęło do fotografii. Kupił swój pierwszy aparat i zaczął uczyć się robić zdjęcia. Nabyte wcześniej umiejętności w Photoshopie znacznie mu pomogły w uzyskaniu zadawalających efektów.© © Jewgienij Salnikow / [Instagram](https://www.instagram.com/evgeny_salnikov_/)
Najbardziej przypadła mu do gustu makrofotografia. To właśnie w tej dziedzinie może swobodnie wyrażać siebie poprzez zdjęcia. Dla Jewgienija ważne jest, aby pokazać publiczności, że piękno ukrywa się w małych rzeczach i tak naprawdę otacza nas na co dzień.
Najbardziej przypadła mu do gustu makrofotografia. To właśnie w tej dziedzinie może swobodnie wyrażać siebie poprzez zdjęcia. Dla Jewgienija ważne jest, aby pokazać publiczności, że piękno ukrywa się w małych rzeczach i tak naprawdę otacza nas na co dzień.© © Jewgienij Salnikow / [Instagram](https://www.instagram.com/evgeny_salnikov_/)
Do realizacji swoich pomysłów używa Nikona D750, a charakterystyczny efekt uzyskuje dzięki obiektywowi Helios 44 58 mm f/2, który, jak mówi Jewgienij, rysuje absolutnie magiczny bokeh.
Do realizacji swoich pomysłów używa Nikona D750, a charakterystyczny efekt uzyskuje dzięki obiektywowi Helios 44 58 mm f/2, który, jak mówi Jewgienij, rysuje absolutnie magiczny bokeh.© © Jewgienij Salnikow / [Instagram](https://www.instagram.com/evgeny_salnikov_/)
Salnikow najczęściej fotografuje kwiaty i inne naturalne obiekty. Robi to zarówno w studio, jak i w plenerze. Nawet kiedy zamyka się w swoim warsztacie, głównym źródłem światła jest okno. Naturalne, miękkie światło pozwala mu wydobyć szczegóły. Kiedy potrzebuje dodatkowego oświetlenia, wykorzystuje sufitową lampę lub latarki LED.
Salnikow najczęściej fotografuje kwiaty i inne naturalne obiekty. Robi to zarówno w studio, jak i w plenerze. Nawet kiedy zamyka się w swoim warsztacie, głównym źródłem światła jest okno. Naturalne, miękkie światło pozwala mu wydobyć szczegóły. Kiedy potrzebuje dodatkowego oświetlenia, wykorzystuje sufitową lampę lub latarki LED.© © Jewgienij Salnikow / [Instagram](https://www.instagram.com/evgeny_salnikov_/)
Podczas fotografowania w terenie, Jewgienij wykorzystuje tylko światło zastane. W zależności od pogody, chowa się w cieniu lasu, lub wychodzi na łąki i pola w pochmurne dni. Jak mówi, poza światłem, najistotniejsze jest tło - powinno być przyjemne i interesujące.
Podczas fotografowania w terenie, Jewgienij wykorzystuje tylko światło zastane. W zależności od pogody, chowa się w cieniu lasu, lub wychodzi na łąki i pola w pochmurne dni. Jak mówi, poza światłem, najistotniejsze jest tło - powinno być przyjemne i interesujące.© © Jewgienij Salnikow / [Instagram](https://www.instagram.com/evgeny_salnikov_/)
Po zakończeniu sesji Jewgienij przechodzi do selekcji zdjęć. Ważne jest dla niego, żeby wybrać tylko te najlepsze.
Po zakończeniu sesji Jewgienij przechodzi do selekcji zdjęć. Ważne jest dla niego, żeby wybrać tylko te najlepsze.© © Jewgienij Salnikow / [Instagram](https://www.instagram.com/evgeny_salnikov_/)
  • Czasami z 200 zdjęć wybieram tylko jedno - mówi.
Do postprodukcji używa Adobe Camera Raw i Adobe Photoshop. Jako główny cel stawia sobie pokazanie widzowi kolorów, które widzi w naturze. W związku z tym, że Helios-44 to stary obiektyw, często jest kapryśny. Wykonane nim zdjęcia wymagają czasem poprawek. Ważne jest, aby były ostre i szczegółowe, resztę można delikatnie poprawić w programie graficznym.
Do postprodukcji używa Adobe Camera Raw i Adobe Photoshop. Jako główny cel stawia sobie pokazanie widzowi kolorów, które widzi w naturze. W związku z tym, że Helios-44 to stary obiektyw, często jest kapryśny. Wykonane nim zdjęcia wymagają czasem poprawek. Ważne jest, aby były ostre i szczegółowe, resztę można delikatnie poprawić w programie graficznym.© © Jewgienij Salnikow / [Instagram](https://www.instagram.com/evgeny_salnikov_/)
Zdjęcia Salnikowa mają w sobie swoisty spokój. Miękkie światło, w połączeniu z magicznym bokehem, daje bajkowy efekt, dzięki czemu fotografie Jewgienija zabierają nas w inną rzeczywistość. Fakt, że obiekty z jego zdjęć otaczają nas każdego dnia i nie są niczym wyszukanym, jeszcze bardziej potęguje efekt.
Zdjęcia Salnikowa mają w sobie swoisty spokój. Miękkie światło, w połączeniu z magicznym bokehem, daje bajkowy efekt, dzięki czemu fotografie Jewgienija zabierają nas w inną rzeczywistość. Fakt, że obiekty z jego zdjęć otaczają nas każdego dnia i nie są niczym wyszukanym, jeszcze bardziej potęguje efekt.© © Jewgienij Salnikow / [Instagram](https://www.instagram.com/evgeny_salnikov_/)
Więcej zdjęć Jewgienija zobaczycie na jego profilu, na Instagramie.
Więcej zdjęć Jewgienija zobaczycie na jego profilu, na Instagramie.© © Jewgienij Salnikow / [Instagram](https://www.instagram.com/evgeny_salnikov_/)

Zdjęcia wykorzystane za zgoda autora.

Obraz
© © Jewgienij Salnikow / [Instagram](https://www.instagram.com/evgeny_salnikov_/)
Obraz
© © Jewgienij Salnikow / [Instagram](https://www.instagram.com/evgeny_salnikov_/)
Obraz
© © Jewgienij Salnikow / [Instagram](https://www.instagram.com/evgeny_salnikov_/)
Obraz
© © Jewgienij Salnikow / [Instagram](https://www.instagram.com/evgeny_salnikov_/)
Obraz
© © Jewgienij Salnikow / [Instagram](https://www.instagram.com/evgeny_salnikov_/)
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)