iOS 9.2 pozwala na łatwiejszy import zdjęć z aparatu i karty SD do iPhone'a

iPhone 6
iPhone 6
Źródło zdjęć: © © JK
Marcin Falana

09.12.2015 13:22, aktual.: 26.07.2022 19:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Apple wprowadza nową wersję systemu na smatrfony iPhone iOS 9.2, która pozwala na podłączenie aparatu bezpośrednio do iPhona i zgrywanie zdjęć, bez potrzeby używania w tym celu komputera. Musimy się jedynie wyposażyć w kabelek Lightning na USB.

Funkcja powinna przypaść do gustu użytkownikom, którzy robią zdjęcia aparatami i chcą je udostępniać na Facebooku czy Instagramie. Wystarczy podłączyć kabelek Lightning / USB do iPhona, a do niego podłączyć aparat dedykowanym kablem USB i gotowe. iPhone otworzy katalog ze zdjęciami i umożliwi zgrywanie zdjęć i filmów. Przejściówka Lightning / USB kosztuje 129 zł.

Obraz

Druga nowością, która może się przydać fotografom jest przejściówka Lightning na czytnik kart SD - 129 zł, która umożliwia przesyłanie i przeglądanie zdjęć na iPhonie, które znajdują się na karcie pamięci. Przejściówka oferuje złącze USB 3.0 (iPad Pro), które wspiera oczywiście także USB 2.0.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/4]

W sumie to rozwiązanie zostało wprowadzone trochę późno, większość nowszych aparatów oferuje Wi-Fi i aplikacje dedykowane do przesyłania zdjęć na smartfona w tym iPhona. Więc z nowszymi aparatami możemy przesyłać zdjęcia bez potrzeby używania kabelka. Oczywiście przesyłanie większej liczby zdjęć tradycyjnie będzie szybsze za pomocą kabla.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także