iOS 9.2 pozwala na łatwiejszy import zdjęć z aparatu i karty SD do iPhone'a

iOS 9.2 pozwala na łatwiejszy import zdjęć z aparatu i karty SD do iPhone'a09.12.2015 13:22
iPhone 6
iPhone 6
Źródło zdjęć: © © JK
Marcin Falana

Apple wprowadza nową wersję systemu na smatrfony iPhone iOS 9.2, która pozwala na podłączenie aparatu bezpośrednio do iPhona i zgrywanie zdjęć, bez potrzeby używania w tym celu komputera. Musimy się jedynie wyposażyć w kabelek Lightning na USB.

Funkcja powinna przypaść do gustu użytkownikom, którzy robią zdjęcia aparatami i chcą je udostępniać na Facebooku czy Instagramie. Wystarczy podłączyć kabelek Lightning / USB do iPhona, a do niego podłączyć aparat dedykowanym kablem USB i gotowe. iPhone otworzy katalog ze zdjęciami i umożliwi zgrywanie zdjęć i filmów. Przejściówka Lightning / USB kosztuje 129 zł.

417844206854494066

Druga nowością, która może się przydać fotografom jest przejściówka Lightning na czytnik kart SD - 129 zł, która umożliwia przesyłanie i przeglądanie zdjęć na iPhonie, które znajdują się na karcie pamięci. Przejściówka oferuje złącze USB 3.0 (iPad Pro), które wspiera oczywiście także USB 2.0.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/4]

W sumie to rozwiązanie zostało wprowadzone trochę późno, większość nowszych aparatów oferuje Wi-Fi i aplikacje dedykowane do przesyłania zdjęć na smartfona w tym iPhona. Więc z nowszymi aparatami możemy przesyłać zdjęcia bez potrzeby używania kabelka. Oczywiście przesyłanie większej liczby zdjęć tradycyjnie będzie szybsze za pomocą kabla.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)