iPhone 4 podbija Flickra

iPhone 4 podbija Flickra

iPhone 4 podbija Flickr
iPhone 4 podbija Flickr
Jacek Siwko
20.04.2011 07:13, aktualizacja: 01.08.2022 14:42

Czy iPhone może być zagrożeniem dla przyszłości aparatów kompaktowych? Jak pokazują statystyki udostępniane przez serwis Flickr, dni kompaktów są policzone. Już teraz iPhone jest najbardziej popularnym aparatem użytkowników zamieszczających swoje zdjęcia na Flickrze.

Użytkownicy iPhone 4 do tej pory umieścili na Flickrze około 5,8 miliona zdjęć. Codziennie około 4 tysięcy internautów udostępnia nowe fotografie zrobione smartfonem Apple'a. Do tej pory najpopularniejszym aparatem na Flickrze był Nikon D90.

Obraz

O tym zwrocie akcji zadecydowała moim zdaniem łatwość, z jaką można zamieszczać zdjęcia z iPhone'a w Internecie. Urządzenia z logo Apple'a pozwala umieścić fotografie bezpośrednio z telefonu i w dodatku zaraz po ich wykonaniu. Zarówno Nikon D90, jak i reszta tradycyjnych aparatów wymagają przegrania zdjęć na komputer, przejrzenia ich w odpowiednim programie, zalogowania się na Flickra... Nie każdy z nas chce lub ma czas, aby przeprowadzić całą niezbędną procedurę. iPhone wygrywa swoją prostotą oraz szybkością w udostępnianiu prac w Sieci.

Liczba zdjęć z innych urządzeń Apple'a również rośnie. Doniesienia Flickra można prześledzić na wykresach zamieszczonych poniżej.

żródło Flickr
żródło Flickr

Dla porównania prezentujemy wykresy ukazujące spadek liczby zdjęć wykonywanymi najbardziej popularnymi aparatami kompaktowymi.

żródło Flickr
żródło Flickr
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)