iPhone: kilka przydatnych drobiazgów fotograficznych

iPhone: kilka przydatnych drobiazgów fotograficznych

iPhone: kilka przydatnych drobiazgów fotograficznych
Mateusz Gołąb
30.01.2009 14:00, aktualizacja: 02.08.2022 10:34

Posiadacze iPhone'ów w swoich telefonach mają może nie za fajne aparaty fotograficzne ale za to dzięki AppStore mogą znacznie rozbudować ich możliwości. Poniżej zestaw kilku najpopularniejszych aplikacji z działu fotograficznego.

  • DXP, cena: 1,99 dolara, DXP Free, darmowaNiewielka aplikacja służąca do wielokrotnej ekspozycji (zdjęcie na zdjęciu) i posiadająca spory zestaw możliwych do zastosowania efektów przy tej okazji. Jest także w wersji darmowej, gdzie znajdziecie trzy podstawowe możliwości połączenia zdjęć.
  • Darkroom Premium, cena: 0,99 dolara, Darkroom, darmowaProsty darmowy programik, który wykorzystując wbudowany w iPhone'a przyspieszeniomierz pomaga zrobić nieporuszone zdjęcie - czeka na moment, kiedy ręka przestanie nam się trząść i wtedy robi zdjęcie. Czasami się przydaje. W wersji Premium macie dodatkowe funkcje, takie jak samowyzwalacz, automatyczny zapis zdjęcia i inne.
  • Fast Tap Camera, cena: 0,99 dolaraPrócz innych zalet (np. samowyzwalacz) podstawową zaletą tej aplikacji seryjne robienie zdjeć - do 3,3 zdjęć na sekundę, maksymalnie 50 zdjęć w rozdzielczości 320*480 pikseli w 15 sekund.
  • Photonasis 2.0, cena: 0,99 dolara, Photonasis 2.0 Lite, darmowaTo spory zestaw efektów i filtrów jakimi możemy potraktować nasze zdjęcia. Wśród dostępnych znajdziecie wyostrzanie, rozmywanie, przerabianie na sepię, prześwietlenie rentgenowskie i wiele innych. W darmowej wersji pozwala na zapisywanie przerobionych zdjęć w rozdzielczości 640 x 480 pikseli.
  • Touch Up, cena: 0,99 dolaraJeśli z jakichś powodów nie spodoba się Wam Photonasis 2.0, spróbujcie tego. Ma nieco mniej filtrów ale za to o nieco innym działaniu, takich bardziej artystyczno-malarskich.

Te programy Photoshopa z Waszego iPhone'a nie zrobią ale zabawa może być z nimi przednia.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)