iPhone XS i XS Max ma ukryty tryb upiększający, którego nie można wyłączyć

iPhone XS i XS Max ma ukryty tryb upiększający, którego nie można wyłączyć

iPhone XS i XS Max ma ukryty tryb upiększający, którego nie można wyłączyć
Monika Homan
02.10.2018 10:07, aktualizacja: 26.07.2022 16:08

Użytkownicy nowych iPhonów XS i XS Max skarżą się na ukryty tryb upiększający. Smartfony automatycznie wygładzają skórę na selfie robionych przednim aparatem. Problem tkwi w tym, że nie da się tej funkcji wyłączyć.

Firma Apple uznała chyba, że nie jesteśmy wystarczająco piękni, żeby móc się po prostu fotografować nowymi iPhonami XS i XS Max. Apple chwali się, że w nowych smartfonach mamy do dyspozycji 8-megapikselowy przedni aparat specjalnie do robienia selfie. Jednak to nie aparat sprawia, że na zdjęciach z iPhonów wyglądamy lepiej niż w rzeczywistości, a znany nam już tryb upiększający. Algorytm wygładza skórę i wyrównuje jej koloryt.

Tryb ten dostępny jest w wielu smartfonach, jednak użytkownicy zauważyli, że w nowych produktach Apple jest ukryty i nie da się go wyłączyć. Firma chwali się wykorzystaniem zaawansowanych algorytmów poprawiających jakość zdjęcia nazwanych "Smart HDR", nie wspomina jednak nic o wygładzaniu skóry, na wykrytej przez smartfon twarzy.

Nic więc dziwnego, że selfie z nowych iPhonów wyglądają lepiej niż dotychczas. W internecie robi się na ten temat coraz głośniej. Ukryty tryb piękna ma nawet swoją nazwę - "beautygate". To, jak działa przedni aparat w iPhonach XS i XS Max sprawdził Lewis Hilsenteger z "Unbox Therapy".

My iPhone XS Max Is Doing Something Weird...

Na filmie wyraźnie widać jak zmienia się zdjęcie, kiedy w kadrze znajduje się twarz, a kiedy jej nie ma. Lewis porównuje również selfie z wcześniejszych wersji iPhonów i różnica jest duża. Użytkownicy smartfonów Apple nie są zadowoleni. Pomimo tego, że w teorii wyglądają piękniej, nie podoba im się to, że nie mają wyboru. Wcale im się nie dziwię. Nawet najlepsze algorytmy upiększające nasze twarze często sprawiają, że wyglądamy po prostu głupio, a nie pięknie.

Apple uznało najwyraźniej, że wygładzanie twarzy jest już standardem, albo dąży do tego, żeby media społecznościowe były zalewane zdjęciami tylko "pięknych ludzi". Twórcy smartfonów nie skomentowali sprawy, oświadczyli jedynie, że się jej przyjrzą. Może zakup najnowszego smartfona sprawia, że wszyscy nagle stają się piękniejsi?

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)