Irańskiej fotografce zabroniono robić zdjęcia na meczu. Zrobiła zdjęcia z dachu

Irańskiej fotografce zabroniono robić zdjęcia na meczu. Zrobiła zdjęcia z dachu
Źródło zdjęć: © © [abolfazlamanollah](https://www.instagram.com/abolfazlamanollah/)
Marcin Watemborski

14.08.2018 07:44, aktual.: 26.07.2022 17:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W Iranie na mecze mogą chodzić tylko mężczyźni. Parisa Pourtaherian jest pasjonatką fotografowania sportu. Niefortunnie dla niej. Po tym, jak nie pozwolono jej robić zdjęć z murawy, kobieta weszła na dach pobliskiego budynku i zaczęła fotografować.

Dzięki swojemu samozaparciu, Parisa Pourtaherian stała się pierwszą kobietą w historii Iranu, która zrobiła zdjęcia ligowych rozgrywek piłki nożnej. Przez 3 godziny fotografka szukała odpowiedniego dachu, by móc pracować. Przez prawie całą pierwszą połowę przekonywała właściciela, by pozwolił jej wejść na dach. W końcu się udało.

Obraz
Obraz

Niestety na ujęciach z szerokiego kąta w pole widzenia wchodziło drzewo, które zasłaniało część stadionu. Jednak, gdy fotografka podłączyła teleobiektyw było znacznie lepiej – była w stanie ująć różne akcje na boisku, a nawet szalejący tłum.

Obraz
Obraz

Zdjęcia, na których widać Parisę z aparatem na dachu bardzo szybko obiegły irańskie media społecznościowe, prasę oraz telewizję. Temat wpuszczania kobiet na mecze piłkarskie jest często poruszaną kwestią. Póki co – niestety bez zmian. Być może za jakiś czas to podejście się zmieni i Parisa będzie mogła stanąć ramię w ramię ze swoimi kolegami po fachu.

Obraz
Obraz

Więcej informacji znajdziecie w The Guardian.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)