Irix Edge Light Pollution - filtr, który eliminuje zanieczyszczenie świetlne

Irix Edge Light Pollution - filtr, który eliminuje zanieczyszczenie świetlne
Redakcja Fotoblogia.pl

29.01.2019 12:07, aktual.: 31.01.2019 09:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Marka Irix Edge znana z szerokiej gamy filtrów fotograficznych rozszerza swoje portfolio o nowy typ filtra: Irix Edge Light Pollution.

Miasto nocą kusi bogactwem barw, cieni i świateł, ale jednocześnie można zauważyć żółtą dominantę pojawiającą się na zdjęciu w pobliżu miast - jest ona spowodowana wykorzystaniem oświetlenia ulicznego bazującego na lampach sodowych. Filtr Irix Edge Light Pollution odcina wąskie spektrum emitowanego przez nie światła.

Irix Edge Light Pollution Filters I Control the colors at night

Powierzchnia filtra pokryta została wielowarstwowymi powłokami antyrefleksyjnymi w celu zminimalizowania ryzyka powstania refleksów. Filtr posiada też obustronne powłoki typu NANO, dzięki czemu zabrudzenia nie przywierają do jego powierzchni.

Obraz

Filtr ten może być z powodzeniem wykorzystywany między innymi w krajobrazie miejskim, plenerze, czy astrofotografii, gdy zależy nam na jak najwierniejszym oddaniu kolorów.

Filtry Light Pollution są pierwszymi filtrami marki Irix Edge z nowej serii Super Endurance (SE), charakteryzującej się wytrzymałością na uszkodzenia.

W sklepach mają pojawić się już niedługo w cenach od 345 zł do 545 zł, w zależności od średnicy. Będzie dostępny w rozmiarach 67mm, 72mm, 77mm, 82mm and 95mm.

Zobacz też: Wzdłuż Ściany Wschodniej - wyprawa z północy na południe Polski na pokładzie Škody Kodiaq 4x4
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)