"Iskierki" w oczach sprawią, że twoje portrety staną się lepsze

"Iskierki" w oczach sprawią, że twoje portrety staną się lepsze
Źródło zdjęć: © © Monika Homan / [Facebook](www.facebook.com/tutenhoman) / mod. Edyta Gomółka
Monika Homan

11.09.2018 11:09, aktual.: 13.09.2018 09:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeśli chcecie robić świetne portrety, nie możecie zapomnieć o oczach i tym, co się w nich odbija. "Iskierki" w oczach zwykle wyglądają korzystnie i sprawią, że wasze portrety będą przykuwać wzrok.

"Oczy są zwierciadłem duszy, a w nich ukryta jest prawda o człowieku” - każdy słyszał kiedyś te słowa. Oczy są bardzo istotne w portrecie. Fotografując osoby, ostrość ustawiamy na oczy, a coraz więcej aparatów posiada funkcję ich automatycznej detekcji. Jednak nie tylko ostrość jest ważna, ale również światło, które odbija się w oczach portretowanej osoby.

W krótkim filmie zrealizowanym przez "LightClub" znajdziecie na to sporo dowodów. Już Leonardo da Vinci wykorzystywał "bliki" w oczach, żeby ożywić swoje postacie. Umiejętność odpowiedniego ustawienia i dobrania światła pozwoli wam nadać odpowiedni charakter waszym portretom. Inaczej odbije się w oczach światło wpadające przez okno, inaczej z softboxa, a jeszcze inaczej z lampy pierścieniowej. Warto zwrócić na to uwagę podczas wykonywania zdjęć i odpowiednio ustawić światło lub modela.

The key to powerful portraits: the Eyes

Na co dzień nie zwracamy uwagi na odbijające się w oczach światło, bo jest to coś zupełnie zwyczajnego. Postać na zdjęciu, w której oczach nie pojawiają się bliki może wyglądać nienaturalnie. Bliki można dodatkowo podkreślić w postprodukcji i nie wymaga to zaawansowanych umiejętności. W filmie przedstawione są zdjęcia znanych fotografów, na których wyraźnie widać, jak dużo dają te niewielkie odbicia lub ich brak.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)