ISS ujęła piękno zorzy polarnej w całej okazałości

ISS ujęła piękno zorzy polarnej w całej okazałości

ISS ujęła piękno zorzy polarnej w całej okazałości
Źródło zdjęć: © © NASA
Marcin Watemborski
27.01.2021 10:24, aktualizacja: 27.01.2021 11:24

Zorza polarna to zjawisko, które nie przestaje zachwycać. Kolorowe fale na niebie są przepiękne, tym bardziej, gdy widziane są z kosmosu. Załoga Międzynarodowej Stacji Kosmicznej ujęła podniebny taniec świateł na wyjątkowych zdjęciach.

Za dostarczenie niesamowitych obrazów pokazujących zorzę polarną, odpowiada ekipa Expedition 64, przebywająca na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Widziane na nich kolory mogły zostać ujęte dzięki specyficznej pozycji ISS, która przelatywała nad 51. równoleżnikiem.

Zorza polarna powstaje w górnej atmosferze w pobliżu biegunów. Głównie tworzy się ona za kołami podbiegunowymi, ale w dobrych warunkach może też być widzialna z okolic 50. równoleżnika. Zorze na półkuli północnej noszą łacińską nazwę Aurora borealis, a na południowej Aurora australis.

NASA regularnie publikuje przepiękne zdjęcia zórz na swoim koncie w serwisie Flickr. Bardzo dużo z nich powstało dzięki orbitującej Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. To naturalne zjawisko fascynuje fotografów od lat. Zdjęcia nocnego nieba wzbogacone o piękne kolory zorzy od razu nabierają bajkowego wyrazu.

Down to Earth: The Astronaut’s Perspective

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)