Jak drukować z telefonu? Kilka cennych wskazówek dla początkujących

Jak drukować z telefonu? Kilka cennych wskazówek dla początkujących

Jak drukować zdjęcia z telefonu?
Jak drukować zdjęcia z telefonu?
Źródło zdjęć: © fot. Shutterstock
Paweł Ziemiński
06.04.2020 05:50, aktualizacja: 26.07.2022 14:56

Obecnie telefony, smartfony czy tablety zdecydowanie częściej wygrywają z laptopami lub komputerami. Producenci elektroniki zdają sobie z tego sprawę i ułatwiają korzystanie z wielu urządzeń mobilnie m.in. z drukarek. Jak drukować z telefonu pliki? Wbrew pozorom nie jest to wcale nic trudnego. Oto kilka sposobów.

Drukując pliki z telefonu, możemy wybrać dwie opcje. Pierwszą z nich jest połączenie telefonu z drukarką za pomocą specjalnego kabla USB, który często musimy dodatkowo zakupić. Drugi sposób to drukowanie bezprzewodowe, zależące od systemu operacyjnego, jaki posiada nasz smartfon: iOS lub Android. Dodatkowo potrzebny jest nam jedynie dostęp do internetu.

Jak wydrukować zdjęcia z telefonu z Androidem?

Możliwość drukowania zdjęć telefonom z Androidem oferuje mnóstwo darmowych aplikacji. Jednak najpopularniejszą z nich jest Google Cloud Print. Chcąc z niej skorzystać, musimy posiadać przeglądarkę Google Chrome oraz konto Google.

Cały proces wydruku nie jest skomplikowany. Na początku musimy dodać drukarkę w zaawansowanych ustawieniach przeglądarki w komputerze. Następnie wystarczy włączyć drukarkę i internet, zalogować się na urządzeniu mobilnym na tym samym koncie Google oraz pobrać aplikację. Ostatni krok to wybranie pliku do drukowania w telefonie oraz znajdowanie się w pobliżu drukarki.

Zastanawiając się, jak drukować z telefonu musimy przede wszystkim postępować zgodnie z poleceniami aplikacji, dzięki której z pewnością pierwsze próby przebiegną pomyślnie.

Drukowanie z urządzeń z systemem iOS

Jeśli posiadamy urządzenie z systemem operacyjnym iOS takie jak iPhone, iPad, iPod touch, możemy drukować za pomocą zainstalowanej aplikacji AirPrint.

Jedyne co musimy zrobić, to połączyć urządzenie z drukarką, a także wybrać na smartfonie ikonkę z poleceniem "Drukuj" przy wybranym pliku. Istotne jest również podłączenie drukarki do tej samej sieci bezprzewodowej i gotowe.

Jakość plików wydrukowanych z telefonu

Drukowanie z urządzeń mobilnych wcale nie oznacza słabszej jakości plików. Obecnie smartfony mają np. w przypadku zdjęć bardzo dobre aparaty, które robią fotografie w wysokiej jakości. Jeśli jednak zdarzyłoby się, że dany plik jest rozmazany, warto spróbować skorzystać z innej aplikacji do drukowania. Oto kilka z nich:

  • RICOH Smart Device Print&Scan
  • Lexmark Mobile Print
  • Brother iPrint&Scan
  • Epson iPrint
  • Canon PRINT Business
  • Canon PRINT Inkjet/SELPHY
  • Samsung Mobile Print
  • HP ePrint

Przyczyną złej jakości może być także niedostateczna kompatybilność urządzenia mobilnego z drukarką. W tej sytuacji możemy sięgnąć po dedykowaną przez producenta aplikację lub sprawdzić ustawienia drukarki.

Jeśli po pierwszych próbach, nadal nie jesteśmy pewni jak drukować z telefonu w dobrej jakości, warto zaczerpnąć wiedzy w poniższych poradnikach:

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)