Jak działa kolektor dolotowy? Wszystko widać na filmie z wewnątrz

Jak działa kolektor dolotowy? Wszystko widać na filmie z wewnątrz
Marcin Watemborski

07.09.2020 11:57, aktual.: 26.07.2022 14:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Niedawno pokazywaliśmy wam, co się dzieje z oponą podczas jazdy. Tym razem Matt Mikka poszedł dalej i zamontował kamerkę wewnątrz kolektora dolotowego w samochodzie Toyota Supra Turbo i przejechał się po okolicy.

Kolektor dolotowy lub inaczej kolektor ssący to element, który ma za zadanie doprowadzenie mieszkanki powietrza lub paliwa do cylindrów w silniku. Przeważnie są do niego przymocowane różne dodatkowe urządzenia, jak filtry, chłodnica czy nagrzewnica. Sama konstrukcja jest bardzo prosta – jest to metalowy przewód, podłączony do głowicy silnika.

Matt Mikka prowadzący kanał Warped Perception na YouTube postanowił pokazać widzom, jak działa wspomniany kolektor. Rozkręcił go pod maską swojej Toyoty Supra Turbo i zamontował wewnątrz kamerkę sportową GoPro, po czym wykonał testową jazdę. W przypadku samochodu z turbosprężarką, w komorze kolektora jest wysokie ciśnienie. Okazuje się, że nawet to nie jest w stanie zepsuć kamery.

Driving with Gopro Inside My Intake Manifold (Toyota Supra Turbo)

Miłośnik motoryzacji zamierza zamontować GoPro również w innych elementach, które znajdziemy pod maską samochodu. Pytanie brzmi – co będzie kolejne?

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)