Jak dzisiaj wyglądałyby historyczne postaci, gdyby żyły?

Jak dzisiaj wyglądałyby historyczne postaci, gdyby żyły?

Juliusz Cezar
Juliusz Cezar
Źródło zdjęć: © © Magdalena Vissagio / [Instagram](https://www.instagram.com/deadpeople_live/)
Marcin Watemborski
26.08.2021 11:27, aktualizacja: 26.08.2021 13:27

Uwielbiamy kreatywne projekty, bazujące na historii. Magdalena Vissagio specjalizuje się w wizualizacji postaci znanych z dziejów świata w postaci współczesnych portretów. Jej grafiki wyglądają jak zdjęcia i naprawdę mogą zmylić!

Magdalena Vissagio profesjonalnie zajmuje się tworzeniem komiksów. Jej hobby również związane jest z grafiką. Jednak tym razem nie chodzi o wymyślone scenariusze, a o bohaterów, którzy zapisali się na kartach historii świata.

Za pomocą aplikacji mobilnych pokroju AirBrush lub FaceApp, artystka tworzy fotorealistyczne grafiki znanych osób. Tak naprawdę, Magdalena niczego nie rysuje sama, a po prostu bawi się technologiami sztucznej inteligencji i fotografii obliczeniowej.

Stworzenie każdego z portretów zajmuje jej od 15 do 30 minut. Wszystko zaczyna się od znalezienia odpowiedniego zdjęcia referencyjnego – może być to zdjęcie rzeźby czy obrazu. Reszta to umiejętna obsługa programów graficznych na smartfonie i trochę cierpliwości. Efekt potrafi naprawdę zadziwić i te grafiki trudno odróżnić od zdjęć portretowych.

Więcej niesamowitych prac znajdziecie na Instagramie artystki.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)