Zdjęcia po 20 latach. Zobacz, jak bardzo zmienili się bohaterowie

Zdjęcia po 20 latach. Zobacz, jak bardzo zmienili się bohaterowie
Źródło zdjęć: © © Daniel Meadows
Justyna Kocur-Czarny

26.09.2019 10:42, aktual.: 26.07.2022 15:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

"Now and Then" (ang. Teraz i Kiedyś) to zbiór zdjęć Daniela Meadowsa. Brytyjski fotograf dokumentował społeczeństwo w latach 1970-2015. Zobaczcie jego projekt, dzięki któremu bohaterowie podróżują w czasie.

Daniel Meadows zrealizował projekt, w którym sfotografował te same osoby po około 20 latach. W latach 70 Brytyjczyk przejechał ponad 16 000 kilometrów, fotografując obcych ludzi. Podróżował foto-busem i proponował darmowe sesje zdjęciowe mieszkańcom napotkanym w miastach i wsiach. Po ponad dwudziestu latach postanowił odszukać modeli sprzed lat.

Dzieci, kiedyś trzymane na rękach, przerosły swoich rodziców. Niektóre osoby odeszły na zawsze. Projekt, choć nostalgiczny, jest przede wszystkim świetnym dokumentem. Widzimy zmiany ubioru i fryzur, a także przedstawicieli średniej klasy społecznej w Wielkiej Brytanii.

Obraz
Obraz;

"Now and Then: England 1970 - 2015" to album fotograficzny, w którym Meadows prezentuje swój dorobek artystyczny czterech dekad. To prawie 160 stron zdjęć, które przetrwały próbę czasu i stanowią dziś cenny materiał artystyczny i socjologiczny.

Wystawa fotografii brytyjskiego dokumentalisty będzie miała miejsce w Weston Library w Oksfordzie od 4 października do 24 listopada 2019 roku. Więcej prac artysty można zobaczyć tutaj.

Obraz
Obraz;
Obraz
Obraz;
Obraz
Obraz;
Obraz
Obraz;
Obraz
Obraz;
Obraz
Obraz;
Obraz
Obraz;
Obraz
Obraz;
Obraz
Obraz;
Obraz
Obraz;
Obraz
Obraz;
Obraz
Obraz;
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)