Jak obrabiać filmy w Lightroomie? [wideoporadnik]

Jak obrabiać filmy w Lightroomie? [wideoporadnik]

LR
LR
Jakub Kaźmierczyk
29.12.2012 13:03, aktualizacja: 26.07.2022 20:22

Kilka miesięcy temu pokazwałem Wam jak obrabiać filmy w Photoshopie, dziś przyszła pora na Lightroom'a. Jest to jeszcze prostsze i przyjemniejsze, więc naprawdę warto spróbować.

Na co dzień używam prostego programu do montażu filmów - iMovie, a używając Windowsa byłem skazany na Windows Live Movie Maker. Nie zajmuję się profesjonalnie filmowaniem, więc Final Cut czy Adobe Premiere są mi kompletnie niepotrzebne. Czasem jednak chcę zmienić kolorystykę na filmie czy skorzystać z tak podstawowych narzędzi jak zwiększenie ekspozycji czy kontrastu. Mimo że to bardzo podstawowe narzędzia, użycie ich w iMovie drastycznie odbija się na jakości materiału.

[solr id="fotoblogia-pl-62683" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://fotoblogia.pl/1922,ulatw-sobie-zycie-i-korzystaj-z-dwoch-monitorow-w-lightroomie-wideoporadnik" _mphoto="lead-62683-270x145-ec586b6f0bf90.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2489[/block]

Mając zatem Lightroom'a w bardzo prosty i szybki sposób można dokonać mniej lub bardziej zaawansowanych korekcji kolorystycznych i tonalnych. Jeśli używacie Lightroom'a na co dzień, nie sprawi Wam to żadnego problemu i będzie świetnym uzupełnieniem darmowego oprogramowania do montażu. Polecam!

Zapraszam na forum.fotoblogia.pl. Możecie się tam dzielić swoimi opiniami na temat wideoporadników i zgłaszać własne propozycje tematów.

Obrabianie filmów w Lightroomie

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)