Jak podbić zasięgi, tworząc piękne rolki?

Jak podbić zasięgi, tworząc piękne rolki?

Źródło zdjęć: © Adobe Stock

Krótkie filmiki w mediach społecznościowych to trend, który bije rekordy popularności. Użytkownicy uwielbiają je oglądać, pod warunkiem że są dynamiczne i dobrze zrobione. Chcesz przykuć uwagę followersów? Sprawdź nasze wskazówki i rób profesjonalne rolki!

Scrollując Instagrama czy TikToka, nie sposób oderwać się od rolek. Te 30-sekundowe albo minutowe filmiki mogą być przepustką do zwiększenia zasięgów na naszym profilu. Kluczem do sukcesu jest temat – jedni stawiają na kulinarne eksperymenty, drudzy kręcą zabawne scenki, jeszcze inni pokazują piękne krajobrazy. Niezależnie od tematu, liczy się pomysł oraz wywołanie emocji u odbiorców. Jeżeli nie mamy czasu na wymyślanie scenariuszy, możemy sięgnąć po specjalne narzędzia, które ułatwia nam pracę. Ostatnio bardzo popularne jest korzystanie z dronów, które docierają tam, gdzie wzrok nie sięga. Zachwycające ujęcia z lotu ptaka to szansa na wybicie się w social mediach, więc warto spróbować. Jak tworzyć rolki za pomocą drona?

Sterowanie przez telefon

Dronem możemy sterować na kilka sposobów, np. za pomocą klasycznej aparatury, telefonu lub komputera. Jeśli jesteśmy w plenerze, najlepszym wyjściem jest kontrola filmowanego obiektu z poziomu smartfona. Gdy zintegrujemy oba urządzenia, na ekranie pokażą nam się wszystkie guziki, jakie znajdują się na fabrycznym pilocie. Dron przekaże na smartfona obraz i parametry lotu. Jak sterować dronem? Przede wszystkim trzeba nauczyć się panować nad wysokością. Zacznijmy od filmowania obiektów z niewielkiej odległości. Jeżeli my sami znajdujemy się w kadrze, nie patrzmy na drona, bo ujęcie wyjdzie nienaturalnie. Możemy spacerować lub rozmawiać z drugą osobą. Wznoszenie drona powinno być wolne i spokojne. Nie szarżujmy z prędkością, gdyż wtedy ryzykujemy przypadkowym zderzeniem lub uszkodzeniem sprzętu.

Najlepsza jakość filmików

Płynięcie przed siebie to świetny sposób na pokazanie widoków plaży czy terenów skalistych. Oczywiście drony mogą poruszać się zarówno do przodu, jak i do tyłu. Do trudniejszych wyzwań należy obracanie kamerą, a także kręcenie dronem wokół własnej osi i lot w określonym kierunku. Tego typu ujęcia warto robić w obecności drugiej osoby. Wtedy operator koncentruje się na sterowaniu kamerą, a asystent obserwuje lot drona w powietrzu. Przed zakupem urządzenia upewnijmy się, że posiada dobrą rozdzielczość – ma to wpływ na jakość filmików. Ważny jest również stabilizator, który odpowiada za nagrywanie czystego obrazu bez zakłóceń. Oprócz tego warto upewnić się, że dron współgra z popularnymi kartami pamięci. W ten sposób zyskamy więcej miejsca na nasze filmy.

Rolka gotowa i co dalej?

Korzystając z drona, warto wiedzieć, jaki telefon do obsługi będzie najlepszy. Musi zapewniać dokonały widok oraz obsługę użytkowania. W sklepach RTV EURO AGD znajdziemy wiele dronów dopasowanych do smartfona, np. drony DJI z elektroniczną stabilizacją obrazu oraz procesorem Intel. Pozwoli nam to robić fantastyczne nagrania i udostępniać je w mediach społecznościowych. Tworząc filmiki za pomocą dronów, warto zabezpieczyć je znakiem wodnym. W ten sposób mamy pewność, że nikt nie ukradnie ani nie przerobi naszego dzieła. Przed wrzuceniem rolki upewnijmy się, że posiada ona odpowiednią długość oraz dokładnie taki kadr, jaki chcemy pokazać. Dłuższe filmy pomoże przyciąć w smartfonie lub na komputerze za pomocą bezpłatnych programów typu Canva. Nie zapominajmy, że siłą napędową filmików wciąż są hasztagi i podpisy. W parze z pięknymi ujęciami stanowią przepis na idealne rolki, które pomogą nam zdobyć nowych fanów!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie