Jak powstają konceptualne portrety Mr. Nede'a wykonane techniką mokrego kolodionu?

Jak powstają konceptualne portrety Mr. Nede'a wykonane techniką mokrego kolodionu?

Jak powstają konceptualne portrety Mr. Nede'a wykonane techniką mokrego kolodionu?
Źródło zdjęć: © © Mr. Nede / [Instagram](https://www.instagram.com/monsieurnede/)
Marcin Watemborski
10.07.2016 12:03, aktualizacja: 10.07.2016 14:03

Technika mokrej płyty, czy też mokry kolodion, to sposób rejestrowania obrazu znany jeszcze z XIX wieku. W dobie cyfrowej, gdzie świat zdominowany jest przez fotografię odpowiadającą jego epoce, techniki szlachetne nie zostają jednak zapomniane. Zobaczcie projekt „Altered Reality” autorstwa francuskiego fotografa Mr. Nede.

Francuski fotograf, Mr Nede, pracował niedawno nad projektem „Altered Reality”, w którym zmaga się z tematyką nudnej rzeczywistości oraz szaleństwa. Jego obrazy są pełne grozy oraz niepewności. Nastrój, który tworzą poszczególne scenerie połączony z techniką mokrego kolodionu, zostaje w pamięci na długo.

MR. NÈDE - AUTEUR PHOTOGRAPHE

Technika mokrego kolodionu polega na rejestrowaniu obrazu aparatem wielkoformatowym na szklanej (przezroczystej lub czarnej) płycie. Podczas procesu wykorzystuje się eter oraz alkohol, dzięki czemu na płycie utrwalają się halogenki srebra. Tak powstały obraz przyjmuje formę gęstej żelatyny, która musi porządnie wyschnąć, zanim zostanie jakkolwiek pokazana.

Nede, korzystając z przenośnej ciemni, wyniósł technikę mokrej płyty poza studio. Tworzy w ten sposób niepowtarzalne obrazy, które wzbudzając ogromny niepokój tworzą serię opowiadającą o altenatywnej rzeczywistości, rodem z koszmaru sennego.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)