Jak powstają matryce Sony? Zapraszamy na wirtualną wycieczkę do ważnego biura

Jak powstają matryce Sony? Zapraszamy na wirtualną wycieczkę do ważnego biura
Marcin Watemborski

02.06.2021 12:46, aktual.: 06.03.2024 22:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Japońska fabryka produkująca technologię matryc Sony mieści się w Osace. Jest ona w pełni skoncentrowana na nowych sensorach CMOS. Dzięki tej wirtualnej wycieczce możecie poznać tajniki pracy inżynierów.

W związku z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 produkcja materiałów półprzewodnikowych znacznie zwolniła. Ma to duże znaczenie dla matryc światłoczułych do lustrzanek cyfrowych, bezlusterkowców, aparatów kompaktowych czy smartfonów. Większość z nich bazuje na sensorach CMOS, a wiele ma w środku produkty firmy Sony.

Fabryka matryc w Osace została otwarta w kwietniu 2020 roku i jest główną filią zajmującą się czujnikami CMOS. Pracujący tam ludzie są odpowiedzialni nie tylko za ich wytwarzanie, ale również prace nad nowymi rozwiązaniami. Wszystko jest bardzo sterylne.

Sony Osaka Office

Sony jest obecnie liderem produkcji na rynku matryc światłoczułych. Osaka to miejsce pracy dla najlepszych z najlepszych. Ściągani są tam specjaliści świata obrazowania, fizyki i inżynierii z całej Japonii. Ciekawe jest to, że fabryka pełni właściwie rolę ogromnego biura projektowego – praca tutaj polega głównie na obliczeniach, rysunkach i symulacjach różnych testów.

Pracownicy biura w Osace działają w systemie Activity-baset Working. Oznacz to tyle, że w zależności od wykonywanego zadania, mogą wybierać dla siebie najbardziej odpowiednie miejsce w oddziale. Ma to zapewnić nie tylko komfort zatrudnionym, ale też dąży do zmaksymalizowania ich wydajności. Zadowolony pracownik to dobry pracownik.

Biuro jest przygotowane tak, by każdy mógł się tam odnaleźć. Ogólnie panująca atmosfera ma być przyjazna – są wygodne kanapy, stoliki kawowe i lampki. Nie zabrakło wysokich biurek do pracy na stojąco. Wiele pomieszczeń jest przeszklonych, by nikt nie czuł się klaustrofobicznie.

Mimo tego, że Sony jest ogromną korporacją, to biuro w Osace odchodzi od tradycyjnego wyobrażenia o takich firmach. Nie zobaczymy tu małych boksów i "hodowli" pracowników. Na filmie możemy posłuchać wypowiedzi m.in. Kazuhiro Hata, który jest odpowiedzialny za algorytmy przetwarzania obrazu Yoshihide Komatsu, specjalisty od technologii przetwarzania sygnału analogowego na cyfrowy.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także