Jak powstają zdjęcia produktowe lalek Barbie?

Jak powstają zdjęcia produktowe lalek Barbie?

Jak powstają zdjęcia produktowe lalek Barbie?
Źródło zdjęć: © © Barbie / [YouTube](https://www.youtube.com/watch?v=yzwsxtBt_go)
Marcin Watemborski
11.08.2016 06:07, aktualizacja: 26.07.2022 18:55

Firma Mattel zasłynęła produkcją lalek Barbie. Ich strategia marketingowa pokazuje produkt w bajkowym świecie, dobranym odpowiednio do konkretnej kampanii. Uchylimy wam rąbka tajemnicy powstawania zdjęć produktowych do jednej z nich.

Stworzenie dobrego zdjęcia produktowego może zająć kilka długich dni – należy mieć przygotowany cały plan zdjęciowy, wycięte gobo i inne akcesoria tak, by uzyskać oczekiwany przez klienta efekt – o tym na pewno może wam opowiedzieć Kuba, który jak dla mnie jest mistrzem w tej dziedzinie. Ale nie o tym.

Behind-the-Scenes on a Barbie Dreamtopia Photo Shoot | Dreamtopia | @Barbie

Lalki Barbie są najpopularniejszymi zabawkami na świecie od blisko 50 lat. Firma Mattel, ich twórca, za każdym razem stara się trafiać w panujące trendy na rynku nie tylko zabawkarskim, ale i modowym oraz fotograficznym, często samemu je wyznaczając.

Obraz
© © Barbie / [YouTube](https://www.youtube.com/watch?v=yzwsxtBt_go)

Jak widzicie na filmie – nic nie jest pozostawione przypadkowi. Dyrektor artystyczny współpracuje z całym swoim zespołem, w którego skład wchodzi nawet odpowiednio wyszkolona stylistka, która przeczesuje włosy lalkom, poprawia ich ubrania a nawet smaruje oliwką dla uzyskania jak najbardziej atrakcyjnego wyglądu produktu.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/3]

Tło jest wydrukowane i odsunięte do tyłu, by uzyskać efekt głębi (swoją drogą zapewniony przez średnioformatowy aparat Phase One). Na dodatek magiczny świat lalek został okraszony brokatem, ponieważ „w świecie Barbie – zawsze jest odrobina blasku”.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)