Jak pozować do zdjęć ślubnych? Gotowe ustawienia dla par młodych

Jak pozować do zdjęć ślubnych? Gotowe ustawienia dla par młodych

Jak pozować do zdjęć ślubnych? Gotowe ustawienia dla par młodych
Marcin Watemborski
16.11.2021 13:14, aktualizacja: 06.03.2024 22:31

Fotografia ślubna to skomplikowana dziedzina. Bez względu na to, czy jesteś fotografem, czy będziesz stać przed obiektywem, przyda ci się dawka wiedzy na temat tego, jak pozować do zdjęć ślubnych. Dzięki tym kilku propozycjom podanym na tacy oraz sugestiom profesjonalnego fotografa, twoje zadanie będzie na pewno łatwiejsze.

John Branch IV jest zawodowym fotografem ślubnym. W swojej twórczości łączy nie tylko reportaż, ale również fotografię portretową, lifestyle’ową czy nawet mody. Podczas sesji narzeczeńskich czy ślubnych, które realizuje, stara się podpowiadać swoim bohaterom, co zrobić, by dobrze wyglądać na zdjęciach.

Jakiś czas temu John nagrał poradnik, w którym prezentuje 10 gotowych póz dla par młodych. Z powodzeniem można wykorzystać je również podczas innych sesji fotograficznych, na których będziemy mieli dwoje modeli. Przekazanie fotografowanym osobom tego, co mają zrobić, by prezentować się zjawiskowo, jest bardzo ważne, tym bardziej, gdy przed obiektywem nie mamy profesjonalnych modeli.

Wedding Photography: My 10 Favorite Easy Wedding Poses

Jak pozować do zdjęć ślubnych?

  • Przodem do siebie – najbardziej powszechna poza, która sprawdza się praktycznie zawsze. Oboje bohaterów jest zwróconych do siebie klatkami piersiowymi, stojąc blisko siebie. Bez względu na to, jak ułożą ręce, ta poza będzie zawsze wyglądała intymnie.
  • Czoło do czoła – trochę jak usta do ust. Pary stykające się czołami na zdjęciu i bliskie kadry takiego ustawienia sugerują niezwykłą zażyłość. To nie może się nie udać!
  • Rozmycie przed i za bohaterami – ustaw parę wzdłuż długiej ściany czy płotka tak, by fotografując pod kątem móc rozmyć pole przed i za bohaterami. Najlepiej tu sprawdzi się teleobiektyw o dużym otworze względnym przysłony.
  • Na łyżeczkę – bardzo klasyczna i intymna poza. Panna młoda jest z przodu, pan młody z tyłu. Tulą się do siebie. Be względu na to, czy zdjęcie będzie z przodu czy od boku, trudno nie ująć wówczas czułości. Ta poza sprawdzi się też doskonale przy zdjęciach ciążowych.
  • Odwrócona łyżeczka – panna młoda za panem młodym. Ta poza dobrze wygląda na zdjęciach, gdy kobieta wychyla się zza pleców mężczyzny.
  • Hipsterzy – oboje bohaterów stoi obok siebie przodem do aparatu. Między nimi musi być zachowana choćby niewielka przestrzeń. Spojrzenie na sobie zagra tutaj doskonale.
  • Taniec i wirowanie – robienie zdjęć, gdy para tańczy lub wiruje może być świetnym pomysłem. Ujęcie emocji na twarzach państwa młodych jest bezcenne.
  • Spojrzenie w obiektyw – najmniej kreatywne, ale sprawdzone rozwiązanie. Para młoda się tuli, kierując oczy w stronę aparatu. Powiedzmy sobie szczerze: takie zdjęcia trzeba mieć koniecznie w ślubnym albumie, by wszystkie ciocie i babcie były zadowolone.
  • Kadr dynamiczny: w stronę aparatu – niech para młoda trzyma się za ręce, rozmawia ze sobą i idzie w stronę obiektywu. Ujęcie takiej chwili, bez specjalnego pozowania na pewno dobrze wyjdzie. Mogą się również obejmować – takie zdjęcia chcemy widzieć!
  • Kadr dynamiczny: bokiem do obiektywu – ten typ zdjęcia może wyglądać trochę podglądacko, gdy ujmie się go teleobiektywem z jakiejś odległości. Niech wygląda tajemniczo, jakby przyłapał ich paparazzo.
Obraz

Dzięki powyższym podpowiedziom uda wam się zrobić co najmniej pięć naprawdę dobrych zdjęć, a kombinując z ustawieniami i reżyserowaniem emocji, osiągniecie zapewne jeszcze lepsze efekty.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)