Jak skutecznie poprawić rodzinne zdjęcie w Photoshop CS5? [wideo]

Jak skutecznie poprawić rodzinne zdjęcie w Photoshop CS5? [wideo]

fot. Kevin N. Murphy / Flickr
fot. Kevin N. Murphy / Flickr
Kamila Dworniczak
01.12.2010 10:45, aktualizacja: 01.08.2022 15:01

Często zdarza się, że podczas wakacji, wycieczek czy spotkań rodzinnych robimy kilka podobnych ujęć tej samej sytuacji. Na jednym zdjęciu X wygląda świetnie, ale Y ma zamknięte oczy. Na drugim ? odwrotnie. Za pomocą niektórych funkcji Photoshop CS5 możemy poradzić sobie z tymi problemami i skonstruować jedną dobrą fotografię.

Fix a Family Photo using Adobe Photoshop CS5

Terry White ? specjalista od wszelkich photoshopowych manipulacji ? pokazuje, jak z dwóch mniej udanych ujęć stworzyć jedno świetne zdjęcie. ?Uzdrawiające? i kamuflujące możliwości Photoshopa testuje właśnie na przykładzie dwóch wakacyjnych fotografii rodzinnych, z których żadna nie jest w pełni satysfakcjonująca.

Okazuje się, że za pomocą funkcji layer mask w dość prosty sposób można pozbyć się niewygodnych fragmentów zdjęcia i zastąpić je lepszymi. Potem jeszcze Content Aware Fill i ?nowa? fotografia jest gotowa. Ta prosta kompilacja wymaga oczywiście precyzji i dokładności, ale efekt jest warty odrobiny wysiłku.

Ten przejrzysty tutorial na pewno okaże się pomocny szczególnie dla tych, którzy z pracą w Photoshopie nie mieli jeszcze zbyt wiele do czynienia.

Źródło: Photography Bay

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)