Jak skutecznie poprawić rodzinne zdjęcie w Photoshop CS5? [wideo]

fot. Kevin N. Murphy / Flickr
fot. Kevin N. Murphy / Flickr
Kamila Dworniczak

01.12.2010 10:45, aktual.: 01.08.2022 15:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Często zdarza się, że podczas wakacji, wycieczek czy spotkań rodzinnych robimy kilka podobnych ujęć tej samej sytuacji. Na jednym zdjęciu X wygląda świetnie, ale Y ma zamknięte oczy. Na drugim ? odwrotnie. Za pomocą niektórych funkcji Photoshop CS5 możemy poradzić sobie z tymi problemami i skonstruować jedną dobrą fotografię.

Fix a Family Photo using Adobe Photoshop CS5

Terry White ? specjalista od wszelkich photoshopowych manipulacji ? pokazuje, jak z dwóch mniej udanych ujęć stworzyć jedno świetne zdjęcie. ?Uzdrawiające? i kamuflujące możliwości Photoshopa testuje właśnie na przykładzie dwóch wakacyjnych fotografii rodzinnych, z których żadna nie jest w pełni satysfakcjonująca.

Okazuje się, że za pomocą funkcji layer mask w dość prosty sposób można pozbyć się niewygodnych fragmentów zdjęcia i zastąpić je lepszymi. Potem jeszcze Content Aware Fill i ?nowa? fotografia jest gotowa. Ta prosta kompilacja wymaga oczywiście precyzji i dokładności, ale efekt jest warty odrobiny wysiłku.

Ten przejrzysty tutorial na pewno okaże się pomocny szczególnie dla tych, którzy z pracą w Photoshopie nie mieli jeszcze zbyt wiele do czynienia.

Źródło: Photography Bay

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)