Jak stworzyć animowane gify z filmów i zdjęć? [wideoporadnik]

fot. Kuba Kaźmierczyk
fot. Kuba Kaźmierczyk
Jakub Kaźmierczyk

03.11.2011 07:10, aktual.: 03.03.2020 14:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ostatnio nastała moda na tworzenie animowanych gifów. Możecie je zrobić zarówno ze zdjęć, jak i dowolnych fotografii. Wystarczy kilka minut i krótki filmik zmieni się w animowany gif.

Co to jest GIF?

GIF to format obrazu, który został opracowany już w 1987 roku i od tego czasu cieszy się ogromną popularnością ze względu na swoją użyteczność. Format obsługuje do 8 bitów na piksel dla każdego obrazu, dzięki czemu może być używany przy bardzo prostych animacjach. O wiele rzadziej jednak wykorzystuje się go w fotografii.

Często jako miniatur wątków na moim blogu używam animowanych gifów. Dzięki temu mogę pokazać kilka zdjęć z danego tematu czy po prostu uatrakcyjnić wygląd blogu. Nie jest to nic skomplikowanego, ale wymaga znajomości kilku raczej rzadko używanych funkcji. Mimo że mówię o tym w screencaście, przypominam, że aby tworzyć gify z sekwencji wideo, należy uruchomić Photoshopa w trybie 32-bitowym.

W Windowsie wystarczy po prostu odpalić aplikację z folderu Program Files x86, a w Macu w informacjach o aplikacji należy zaznaczyć opcję Otwórz w trybie 32-bitowym. Wykonanie takich kroków jest niezbędne do otworzenia pliku filmowego w Photoshopie. Próbujcie, kombinujcie, a efekty będą na pewno ciekawe!

Tworzenie animowanych gifów [wideoporadnik]

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)