Jak stworzyć portfolio fotograficzne? Flickr + Bananr

Jak stworzyć portfolio fotograficzne? Flickr + Bananr

Kepifil
16.03.2008 00:04, aktualizacja: 02.08.2022 11:19

Portfolio to dosłownie teczka z przykładowymi pracami artysty, a w szerszym znaczeniu prezentacja dokonań danej osoby lub firmy. Tradycyjne portfolio fotografa przyjmowało postać ładnie oprawionego albumu zawierającego od kilkunastu do kilkudziesięciu zdjęć w formacje 20 x 30 cm. Jednak w dzisiejszych czasach taka forma powoli odchodzi do lamusa. Jak więc stworzyć portfolio na miarę nowoczesnego fotografa?

Portfolia współczesnych fotografów przyjmuje postać elektroniczną - w formie strony WWW lub dysku CD/DVD. Duża część z fotografów już prezentowała swoje zdjęcia w różnego rodzaju serwisach fotograficznych umożliwiających bezpłatne publikowanie zdjęć. Oczywiście możemy pochwalić się takim portfolio podsyłając komuś link.

Niestety wyglądu takich serwisów nie możemy modyfikować do naszego gustu. Jeśli więc chcecie stworzyć bardziej profesjonalne i estetycznie wyglądające portfolio, a nie chcecie poświęcać na to zbyt wiele czasu i korzystacie z serwisu flickr skorzystajcie z rozwiązania bananr, czyli galerii napisanej w języku flash.

Bananr wykorzystuje kanał RSS naszego konta na flickr. Daje to nam możliwość aktualizacji na bieżąco dodawanych przez nas zdjęć do tego serwisu. Wystarczy ściągnąć spakowane skrypty, wgrać je na serwer, skopiować swoje id na flickrze i wpisać je do kodu. Oczywiście to nie jedyne takie rozwiązanie, inne omówię już wkrótce.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)