Jak szybko, łatwo i za darmo stworzyć cyfrowy album fotograficzny?

Jak szybko, łatwo i za darmo stworzyć cyfrowy album fotograficzny?23.01.2011 13:51
Asuka Book Maker 2
Asuka Book Maker 2
Jacek Siwko

W dobie fotografii cyfrowej coraz mniej osób ma chęci, aby wywoływać swoje zdjęcia i tworzyć piękne albumy fotograficzne. Szkoda, bo dobre fotografie nigdzie nie prezentują się tak, jak w dobrze wykonanym albumie. Każdemu, kto tęskni za taką formą prezentacji swoich fotografii, ale woli tworzyć albumy w komputerze, polecam program Asuka Book Maker 2, który teraz jest dostępny za darmo.

Program Asuka Book Maker 2 jest bardzo łatwy w obsłudze - wszystkie operacje dostępne użytkownikowi są intuicyjne. Pierwszy album można stworzyć chwilę po zainstalowaniu aplikacji. Aplikacja występuje w dwóch wersjach: dla użytkowników systemów Windows oraz Mac OS X. Dla zainteresowanych wcześniejszym poznaniem Asuka Book Maker 2 polecam przygotowaną przez producenta prezentację dostępną na stronie projektu.

Program można ściągnąć ze strony producenta: www.asukabook.com.

ZaletyW programie łatwo dodaje się artystyczne ramki do zdjęć. Gdy dopasowuje się fotografie do strony, często bywa tak, że traci się część obrazu, a wraz z nim przygotowaną wcześniej w Photoshopie ramkę.  W Asuka Book Maker 2 operację z ramką przeprowadza się na samym końcu, a problem ten znika. Dostępne są również maski dające efekt „zniszczonych“ zdjęć.Wady

Po zakończonej pracy plik zapisuje się w postaci PDF i już można cieszyć się z oglądania. Istnieje również możliwość zamówienia drukowanej wersji albumu u producenta programu. Ceny - w zależności od liczby kopii oraz rozmiaru albumu - wahają się od 15 do około 200 euro za kopię.

Wydrukowane albumy przez Asuka Books
Wydrukowane albumy przez Asuka Books

To, jak prezentuje się zdjęcia, ma duże znaczenie. W albumie są na pewno bardziej atrakcyjne. Powodzenia!

Źródło: Asukabook

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)