Jak to jest zrobione? Canon 500mm f/4.0L IS [wideo]

Jak to jest zrobione? Canon 500mm f/4.0L IS [wideo]
Ola Błażowska

20.04.2010 09:30, aktual.: 01.08.2022 15:23

Ceny profesjonalnej optyki fotograficznej często wprawiają laików w osłupienie. Dlaczego za nie jeden teleobiektyw należy  zapłacić kwotę, za którą bez problemu można kupić samochód? Dlaczego przedmiot, będący dla niektórych jedynie paroma kilogramami szkła, metalowej obudowy i przewodów elektrycznych, jest tak drogi? Prezentujemy ciekawy film z produkcji Canona 500 mm f/4.0L IS, który niedowiarkom uzasadni cenę tego obiektywu - 6000 dolarów.

[url=http://fotoblogia.pl/images/2010/04/Canon-EF-500mm-f-4.0-L-IS-USM-Lens.jpg]

[/url]Ceny profesjonalnej optyki fotograficznej często wprawiają laików w osłupienie. Dlaczego za nie jeden teleobiektyw należy  zapłacić kwotę, za którą bez problemu można kupić samochód? Dlaczego przedmiot, będący dla niektórych jedynie paroma kilogramami szkła, metalowej obudowy i przewodów elektrycznych, jest tak drogi? Prezentujemy ciekawy film z produkcji Canona 500 mm f/4.0L IS, który niedowiarkom uzasadni cenę tego obiektywu - 6000 dolarów.

Film szczegółowo pokazuje kolejne procesy produkcji, od etapu surowych materiałów, po gotowy produkt w pudełku. Zasadniczym elementem całej operacji jest oczywiście wytworzenie tafli szkła, z której następnie powstają soczewki. W trakcie powstawania obiektywu każda sekunda nadzorowana jest przez specjalistyczne maszyny, oraz dłonie wysoko wykwalifikowanych pracowników. Jak można było się spodziewać, tak luksusowy produkt nie opuści fabryki przed przejściem paru testów jakości.

Canon Lens Production (Part 1)

Canon Lens Production (Part 2)

Canon Lens Production (Part 3)

Źródło: petapixel.com

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)