Jak wygląda moduł aparatu w iPhone 12 Pro Max? Jest kompletnie inny

Jak wygląda moduł aparatu w iPhone 12 Pro Max? Jest kompletnie inny

Jak wygląda moduł aparatu w iPhone 12 Pro Max? Jest kompletnie inny
Marcin Watemborski
29.11.2020 10:08, aktualizacja: 29.11.2020 11:08

Wśród oferty najnowszych iPhone'ów pojawił się iPhone 12 Pro Max. Jedną ze znacznie wyróżniających go cech od innych modeli jest moduł aparatu. Matryca ma fizycznie większy rozmiar, ale to nie wszystko.

Ekipa iFixit wzięła na warsztat iPhone 12 Pro Max i postanowiła rozłożyć go na czynniki pierwsze. Zanim dojdziemy do sedna, czyli aparatu, rzućmy trochę światła na to, co właściwie oferuje najwyższy model nowego smartfona Apple.

Apple iPhone 12 Pro Max pracuje na podstawie najnowszego procesora Apple A14 Bionic i ma 6 GB pamięci operacyjnej RAM. Jest dostępny w 3 wersjach wewnętrznej przestrzeni dyskowej: 128 GB, 25 GB oraz 512 GB. 6,7-calowy ekran Super Retina XDR OLED pokrywa przestrzeń kolorów P3 oraz wspiera technologię Apple True Tone. Jest to największy ekran, jaki dotychczas zastosowano w smartfonie od Apple.

iPhone 12 Pro Max Teardown - LIVE!

Moduł fotograficzny w iPhone 12 Pro Max ma:

  • Główny aparat 12 Mpix z obiektywem o ekwiwalencie ogniskowej 26 mm f/1.6 ze stabilizacją i autofokusem opartym na detekcji fazy
  • Aparat szerokokątny 12 Mpix z obiektywem o ekwiwalencie ogniskowej 14 mm f/2.4
  • Aparat z teleobiektywem o ekwiwalencie ogniskowej 65 mm f/2.2 ze stabilizacją i autofokusem opartym na detekcji fazy

Jeśli chodzi o moduł aparatu, to iPhone 12 Pro Max ma matrycę, która jest o 46 proc. większa od niższych modeli. Wśród 3 obiektywów, jeden z nich ma przysłonę f/1,6, a inny odpowiada ogniskowej 65 mm na pełnej klatce. Dzięki połączeniu różnych cech, wspieranych przez algorytmy fotografii obliczeniowej, iPhone 12 Max Pro ma dawać naprawdę dobrą jakość obrazu.

Obraz
Obraz
Obraz

iFixit postanowiło prześwietlić moduł aparatu i to dosłownie. Na zdjęciu rentgenowskim zobaczymy, że szerokokątny obiektyw faktycznie ma fizycznie dużą matrycę, jak na smartfona oczywiście. Wspiera on też technologię stabilizacji obrazu opartą na przesuwaniu pikseli, która jest zarezerwowana tylko dla iPhone 12 Pro Max. Ze względu na spore fizyczne rozmiary całego modułu raczej nie zmieściłby się on w mniejszej obudowie iPhone 12 Pro.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)