Jak wygląda życie opiekuna w zoo? Te zdjęcia pokazują miłość do zwierząt

Jak wygląda życie opiekuna w zoo? Te zdjęcia pokazują miłość do zwierząt

Jak wygląda życie opiekuna w zoo? Te zdjęcia pokazują miłość do zwierząt
Źródło zdjęć: © © Chad Staples / [Instagram](https://www.instagram.com/zookeeper_chad/)
Marcin Watemborski
15.01.2021 20:25, aktualizacja: 15.01.2021 21:25

Australijczyk Chad Staples prowadzi rezerwat dzikiej przyrody i uwielbia zajmować się zwierzętami. Swoją pracą chętnie dzieli się w mediach społecznościowych, zdradzając tajniki zawodu opiekuna w zoo. Jego życia wygląda jak z bajki!

Na Instagramie Chada Staplesa zobaczycie nie tylko codzienne obowiązki związane z utrzymaniem zwierząt, ale również różne bardzo rzadkie gatunki. Nie zabrakło też uroczych realiów pracy opiekuna, jak liczne buziaczki od żyraf czy innych przepięknych stworzeń. Kto nie chciałby takiego życia?

Tuż po skończeniu szkoły średniej, Chad zaczął pracę w zoo. Przez 5 lat zajmował się utrzymaniem zwierząt, po czym postanowił nauczyć się trochę więcej na temat zootechniki. Edukacja tematyczna pozwoliła mu rozpocząć karierę na pozycji dyrektora ogrodu zoologicznego, którą pełnił przez 6 lat w jednej placówce i rok w innej.

Miłośnik zwierząt zaczął również tworzyć niepowtarzalne zbiory. W ten sposób udało mu się zebrać największą kolekcję australijskiej fauny w parku Featherdale w Sydney oraz utworzyć park dzikiej przyrody Mogo, gdzie pojawiły się zwierzęta zagrożone wyginięciem. Kluczem do jego sukcesu jest fascynacja wszystkimi stworzeniami na Ziemi. Chad nie postrzega swojego zajęcia w kategoriach pracy, a czystej przyjemności.

Podczas ogromnych pożarów, które pustoszyły Australię w 2020 roku, Chad był przerażony tym, co się może stać z jego podopiecznymi. Na szczęście udało ochronić się zoo przed ogniem, chociaż podczas przygotowań do odparcia klęski niektóre zwierzęta przeniesiono. Staples wspomina, że kilka z nich pojawiło się u niego w domu, w tym pandy chińskie oraz małe małpki.

Więcej o realiach pracy opiekuna zwierząt dowiecie się z Instagrama Chada Staplesa.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)