Jak wyglądałyby księżniczki Disneya, gdyby były prawdziwe? Zdradza to SI

Jak wyglądałyby księżniczki Disneya, gdyby były prawdziwe? Zdradza to SI

Jak wyglądałyby księżniczki Disneya, gdyby były prawdziwe? Zdradza to SI
Źródło zdjęć: © © Toyboyfan / [Instagram](https://www.instagram.com/toyboyfan/)
Marcin Watemborski
16.10.2020 08:31, aktualizacja: 16.10.2020 10:31

Toyboyfan to artysta, który posługuje się algorytmami sztucznej inteligencji bardzo sprawnie. Jego najnowszy projekt dotyczy tworzenia cyfrowych portretów, które są wizualizacją tego, jak mogłyby wyglądać księżniczki Disneya, gdyby istniały. Dokładność tych grafik naprawdę zadziwia.

Projekt "In Real Life" (ang. "W prawdziwym życiu") to seria portretów, a właściwie grafik portretowych, pokazujących możliwy wygląd księżniczek Disneya. Oczywiście, gdyby istniały naprawdę. Każdy z obrazów jest wzorowany na oryginalnej kreacji i jest wytworem sztucznej inteligencji, który został dopracowany przez artystę.

Cały proces rozpoczyna się od wybrania odpowiedniego kadru konkretnej postaci z bajek Disneya oraz wybrania zdjęcia prawdziwej osoby, która ją przypomina. Później oba obrazy są przepuszczone przez algorytm SI, który je łączy. Toyboyfan mówi, że efekt czasami jest dziwaczny, ale wystarczy trochę pokombinować w Photoshopie, by było lepiej. Rezultatem jest grafika, którą można pomylić ze zdjęciem prawdziwego człowieka.

Artysta zainteresował się tematem retuszu przez swoje zamiłowanie do gier wideo i studia grafiki komputerowej. Coś, co miało być prostym projektem, urosło do rangi całkiem niezłego rzemiosła. Oczywiście nie wszystkie portrety są idealne, ale nie o to chodzi. Dzięki Toyboyfanowi możemy wyobrazić sobie, jak naprawdę wyglądałyby postacie, które znamy z dzieciństwa!

Więcej portretów znajdziecie na Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)