Jak wyglądałyby miasta, gdyby natura przejęła nad nimi kontrolę? Kolaże Charliego Davoli

Jak wyglądałyby miasta, gdyby natura przejęła nad nimi kontrolę? Kolaże Charliego Davoli

Jak wyglądałyby miasta, gdyby natura przejęła nad nimi kontrolę? Kolaże Charliego Davoli
Źródło zdjęć: © © [Charlie Davoli](https://www.charliedavoli.com/)
Justyna Kocur-Czarny
15.11.2019 12:12, aktualizacja: 15.11.2019 13:12

Połączenie dwóch światów: nowoczesnego miasta i dzikiej przyrody zaowocowało abstrakcyjnymi kolażami. Charlie Davoli tworzy obrazy, które mogą zaistnieć tylko w wyobraźni.

Urodzony w Singapurze, Charlie Davoli w wieku sześciu lat przeniósł się na inny kontynent, do małego miasteczka we Włoszech. Dorastanie w dwóch tak odmiennych od siebie kulturach wpłynęło na postrzeganie świata przez artystę. Tworzy obrazy, na których zderzają się ze sobą dwie skrajne rzeczywistości.

Pomysł na projekt zrodził się w trakcie podróży, kiedy Davoli miał okazję robić zdjęcia w wielu rozwiniętych miastach. Podczas fotografowania tych miejskich dżungli zaczął wyobrażać sobie, jakby to było, gdyby nagle kontrolę w nich przejęła natura. Każdy kolaż jest złożony z dwóch zdjęć, których autorem jest Davoli.

Z jednej strony mamy miasta, w których wszystko dzieje się szybko i nie ma czasu na refleksję. Z drugiej naturę, która podąża własnym nurtem, często niwecząc działania człowieka. Seria przedstawia obojętność i zrezygnowanie człowieka, który nie reaguje, nawet kiedy problem znajduje się tuż przed jego oczami.

Charlie Davoli zestawił ze sobą stadion w Chicago z krajobrazem Alp w Szwajcarii. Połączył zdjęcia schodów metra w Monachium z rzeką płynącą w Parku Angielskim w tym samym mieście. W jego interpretacji plac przed Luwrem mógłby być ogromną łąką, a w mediolańskim metrze wyrastałaby trawa. Projekt daje do myślenia: czy połączenie światów natury i ludzkiej działalności jest jeszcze w ogóle możliwe?

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)