Jak wyjąć głowicę z drukarki Canon? Poradnik dla każdego

Jak wyjąć głowicę z drukarki Canon? Poradnik dla każdego28.08.2020 11:08
Jak wyjąć głowicę z drukarki Canon? Podpowiadamy
Jak wyjąć głowicę z drukarki Canon? Podpowiadamy
Źródło zdjęć: © Flickr
Paulina Gądowska

Jak wyjąć głowicę z drukarki Canon? Czasami nasz sprzęt odmawia nam współpracy np. wyświetlając błędy. Jedną z możliwości w takiej sytuacji jest wyczyszczenie głowicy. Jednak jak wyjąć ją z drukarki Canon? Oto krótki poradnik dla każdego.

Jak wyjąć głowicę z drukarki Canon? Zakup nowej głowicy do drukarki marki Canon niestety wiąże się ze sporymi kosztami, dlatego często bardziej opłacalne jest nabycie nowej drukarki. Oczywiście zawsze możemy spróbować kupić głowicę drukującą taniej np. w chińskim sklepie internetowym, co wiąże się z długim oczekiwaniem na dostawę nowego produktu i ryzykiem uszkodzenia w transporcie. Jeśli z kolei zdecydujemy się na tanią nieoryginalną głowicę, może ona uszkodzić drukarkę.

Zanim jednak do tego dojdzie, warto sprawdzić, czy nie musimy jedynie wyczyścić głowicy w naszej drukarce. Tego typu działanie wykonane zgodnie z zaleceniami producenta z pewnością, może przynieść zadowalające efekty. Oto instrukcja krok po kroku jak wyjąć głowicę z drukarki Canon:

  1. Na początku musimy włączyć drukarkę do prądu i podnieść jej klapę (tak, jak do wymiany tuszy).
  1. Teraz po dłuższej chwili na środek, powinny wysunąć się pojemniki z atramentem. Musimy je wyjąć, by dostać się do głowicy (delikatnie wysuwamy i pociągamy pojemniki do góry - dokładna instrukcja znajduje się na wewnętrznej stronie klapy).
  1. Po wyjęciu tuszy, należy wyłączyć drukarkę z prądu. Następnie musimy przesunąć ręcznie wajchę do odbezpieczenia głowicy na środek tak, by dźwignia nie była zblokowana z obydwu stron (co dzieje się automatycznie, kiedy drukarka jest podłączona do prądu) i pociągnąć ją do siebie. W tym momencie wyskoczy ona z zabezpieczenia.
  1. Na koniec musimy chwycić głowicę za jej boki do góry, po czym powinna się ona delikatnie obrócić i możemy ją wysunąć delikatnie na jej prowadnicach. Jeśli postępowaliśmy zgodnie z instrukcją, głowica jest już poza drukarką.

Gdy chcemy wyczyścić w domu naszą głowicę, warto zapoznać się z instrukcją obsługi producenta zamieszczoną m.in. na jego stronie internetowej. Z pewnością przyda nam się do tego ciepła woda do moczenia głowicy i płukania jej kanałów tuszowych. Kiedy wiemy już, jak wyjąć głowicę z drukarki Canon, polecamy również poniższe poradniki:

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)