Jak wysyłać zdjęcia przez NFC w aparacie?

Jak wysyłać zdjęcia przez NFC w aparacie?

Jak wysyłać zdjęcia przez NFC w aparacie?
Źródło zdjęć: © © Pexels
Justyna Kocur-Czarny
05.02.2020 09:45, aktualizacja: 26.07.2022 15:00

NFC, czyli komunikacja bliskiego zasięgu (z ang. near-field communication) to często spotykana technologia nie tylko w telefonach, ale również w aparatach. Dzięki niej możemy szybciej przesyłać zdjęcia bezpośrednio na smartfon. Wyjaśniamy jak to zrobić krok po kroku.

Jak wysyłać zdjęcia przez NFC w aparacie
  • Włącz funkcję NFC w telefonie
  • Upewnij się, że aparat jest w trybie przesyłania plików NFC
  • Wybierz z menu w aparacie plik, który chcesz przesłać
  • Zbliż telefon do aparatu na 1-2 sekundy
  • Przesyłanie obrazu powinno się rozpocząć

Przesyłanie zdjęć przez NFC - pierwsze kroki

Do szybkiego sparowania urządzeń za pomocą NFC prawdopodobnie będziesz musiał najpierw pobrać aplikację producenta aparatu. Upewnij się, że zarówno telefon, jak i aparat, z których korzystasz posiadają NFC. Następnie włącz go w obu urządzeniach. Smartfon nie może mieć włączonej blokady ekranu, ani znajdować się w trybie uśpienia.

Możesz również wysyłać przez NFC jednocześnie wiele plików. W tym celu wejdź w menu w swoim aparacie i znajdź funkcję wysyłania bezprzewodowego. Zaznacz obrazy lub filmy, które chcesz przesłać, a następnie połącz smartfon z aparatem, jak opisano powyżej.

Pamiętaj, że komunikacja NFC działa wyłącznie na krótką odległość, do około 20 centymetrów. Jest to standard komunikacji radiowej, który de facto nie służy do przesyłania plików, ale do szybkiego sparowania dwóch urządzeń. Przesyłanie plików odbywa się za pomocą łączności Bluetooth.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)