Jak zmniejszyć głębię ostrości na wykonanym zdjęciu ?

Jak zmniejszyć głębię ostrości na wykonanym zdjęciu ?

Jak zmniejszyć głębię ostrości na wykonanym zdjęciu ?
Krzysztof Basel
24.11.2008 08:00, aktualizacja: 02.08.2022 10:40

To ciekawa propozycja dla osób, które nie stać na jasne, drogie obiektywy. Ale też do każdego, kto zajmuje się cyfrową obróbką zdjęć. W grudniu na rynku pojawi się program Bokeh, służący do manipulowania głębią ostrością na fotografiach. Twórcy zapowiadają, że ich nowy produkt pozwoli idealnie symulować bardzo małą głębię ostrości. Jeśli rzeczywiście uda się uzyskać efekty, które opisuje producent to program zapowiada się naprawdę ciekawie.

Producentem Bokeha jest firma Alien Skin, znana z bardzo udanych dodatków do cyfrowej obróbki zdjęć. Twórcy zapewniają, że przy tworzeniu swojego najnowszego narzędzia przeanalizowali fotografie wykonane obiektywami wysokiej klasy - Canon EF 85mm f/1.2 II i Nikon 105mm f/2.8 Macro. Ma to gwarantować rozmycie tła bardzo zbliżone do uzyskanego naturalnie.

Bokeh pozwala wykonać winietę w różnych kolorach na obrabianym zdjęciu. Potrafi też symulować efekt obiektywów Tilt & Shift, dzięki którym obiekty na zdjęciach wyglądają, jakby były makietami.

Produkt Alien Skin ma kosztować 199 dolarów. Zamówienia można już składać, choć oficjalnie Bokeh trafi do sprzedaży dopiero na początku grudnia. Już za kilkanaście dnia ma być też dostępna wersja demonstracyjna.

Na stronie producenta Bokeh dostępny jest krótki film pokazujący jego możliwości.

Więcej informacji: www.alienskin.com

Źródło: Alien Skin

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)