Jak zobaczyć pieska na ekranie smartfonu Samsunga? Zdradzamy sekret

Po wpisaniu kodu, pojawi się uroczy piesek.
Po wpisaniu kodu, pojawi się uroczy piesek.
Źródło zdjęć: © WP
Marcin Watemborski

28.03.2023 14:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Niewiele osób, które używają smartfonów Samsunga wie, że mają one tajne menu. Wchodząc w nie, można zobaczyć przeuroczego pieska, który został wykorzystany do testów matrycy aparatu. Wytłumaczymy wam, jak to zrobić, by obeszło się bez szkód.

Poniższe czynności robicie na własną odpowiedzialność. Nie odpowiadamy za to, co może się stać po wejściu w menu developerskie.

Zupełnym przypadkiem na jednej z grup poświęconych zdjęciom psów zobaczyliśmy interesujący wpis. Użytkownik opisał sposób, w jaki na smartfonie Samsunga można wejść w menu programistyczne i sprawdzić, czy test matrycy aparatu został zaliczony. Jeden z informatyków wykorzystał do tego swojego pieska rasy chihuahua, który pojawi się na naszym ekranie. Dwóch naszych redaktorów sprawdziło ten trik i wiemy, że działa.

Wystarczy wpisać kod na ekranie wyboru numeru telefonu i kliknąć dwie opcje. Waszym oczom ukaże się uroczy piesek.
Wystarczy wpisać kod na ekranie wyboru numeru telefonu i kliknąć dwie opcje. Waszym oczom ukaże się uroczy piesek.© WP

Po to, by wejść w menu developerskie, trzeba w aplikacji Telefon wpisać kog *#0*#. Waszym oczom pokaże się menu z różnymi opcjami. Nie polecamy niczego klikać, ponieważ z niektórych okien nie da się wyjść. Jeśli chcecie zobaczyć przeuroczego pieska, kliknijcie menu "Sensor", a później "Image test". I gotowe!

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Przed wami powinien pojawić się trochę zaskoczony piesek rasy chihuahua z bardzo spiczastymi uszami. Zdjęcie jest rozciągnięte, ponieważ służyło ono wyłącznie do testów aparatu. Jeśli zobaczyliście ten obrazek, to wszystko w porządku. Wyjść z menu możecie przesuwając wstecz, jak podczas normalnej nawigacji. Ten trik podobno działa od modelu Samsung Galaxy S6, ale po latach wciąż mało kto o nim wie.

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)