Jak zrobić cień w Photoshopie

Jak zrobić cień w Photoshopie

Jak zrobić cień w Photoshopie
Justyna Kocur-Czarny
21.01.2020 18:22, aktualizacja: 21.01.2020 19:22

Z tego artykułu dowiesz się jak w szybki i prosty sposób dodać efektu cienia w programie do obróbki graficznej Adobe Photoshop. To prostsze niż myślisz.

Efekt cienia dodaje naszym zdjęciom trójwymiarowości i ma szerokie zastosowanie. Możemy w ten sposób wyróżnić element zdjęcia, dodać mu bardziej naturalnego wyglądu lub na przykład podkreślić jakieś słowo. Nie wiesz jak dodać cień w Photoshopie? Przeprowadzimy cię przez to krok po kroku.

Na początku otwórz zdjęcie, które będzie twoim tłem oraz element, który chcesz wkleić na dwóch osobnych warstwach w okienku edycji. Następnie kliknij prawym przyciskiem na warstwę obiektu, któremu chcesz dodać cień. W moim przypadku było to zdjęcie aparatu.

Obraz

Wybierz z rozwijanego menu "opcje mieszania". U mnie jest to pierwsza od góry opcja. Powinno otworzyć ci się nowe okno z efektami warstwy. Po lewej stronie ze stylów wybierz "cień".

Obraz

Teraz możesz edytować krycie, wypełnienie oraz mieszanie warstwy. Zerknij na zdjęcie na górze i zobacz na moje ustawienia. Zapisz zmiany i gotowe. Efekt możesz zobaczyć poniżej.

Obraz
Obraz;

To najprostszy sposób, który nie powinien ci zająć dłużej niż kilka minut. W podobny sposób możesz również edytować inne style warstwy, takie jak: blask, cień wewnętrzny, nałożeni koloru, wzorku, itp.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)