Jak zrobić zdjęcia w basenie? Prosto, tanio i na własne ryzyko

Jak zrobić zdjęcia w basenie? Prosto, tanio i na własne ryzyko

Jak zrobić zdjęcia w basenie? Prosto, tanio i na własne ryzyko
Źródło zdjęć: © © Jonti Wild / [Instagram](https://www.instagram.com/jontiwild/)
Marcin Watemborski
27.06.2022 11:43, aktualizacja: 27.06.2022 13:43

Do robienia zdjęć podwodnych wcale nie potrzeba specjalnej obudowy ani kamerki sportowej czy wodoodpornego smartfona. Jonti Wild pokazał swój sposób na robienie kreatywnych zdjęć w basenie i aż nie chce się wierzyć, jak osiąga genialne efekty. Trzeba przyznać, że ten sposób jest jednak dość ryzykowny.

Oglądając zdjęcia podwodne i kadry zakulisowe, przywykliśmy do tego, że widzimy tam zaawansowane obudowy czyli tzw. armory oraz fotografów w strojach nurków. Bywało tak, że czasem ktoś nagrał ciekawy film smartfonem fotograficznym odpornym na wodę.

Innym pomysłem wykazuje się Jonti Wild. Jego rozwiązanie jest nie tylko proste i niskobudżetowe, ale dość niebezpieczne dla drogiego sprzętu fotograficznego. Z tego względu odradzamy próbowanie takich sztuczek na własną rękę. Warto jest jednak zobaczyć, co są w stanie zrobić ludzie, by zrobić dobre ujęcie.

Na TikToku Jontiego zobaczymy zdjęcia i nagrania podwodne, które młody artysta zrealizował przy ożyciu swojego aparatu oraz akwarium. Polega on na wyporności zbiornika i zanurza go tyle, ile jest konieczne, by móc do środka włożyć aparat. Fotograf z Los Angeles podkreśla, że przeprowadził wiele prób, które pozwalają mu uniknąć niechcianych niespodzianek.

Do realizacji zdjęć Jonti wykorzystuje lustrzankę cyfrową Nikon D750, która jest uznanym wołem roboczym i jednym z ulubionych korpusów fotografów ślubnych. Kadry oświetla przenośną błyskową lampą reporterską Godox AD200. Bez dodatkowego oświetlenia sterowanego zdalnie ponad wodą trudno by było ująć interesujące kadry.

Więcej interesujących prac 25-letniego artysty możecie podziwiać na Instagramie.

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)