Jaka naprawdę jest Rosja? Pokazuje to Aleksandr Petrosjan

Jaka naprawdę jest Rosja? Pokazuje to Aleksandr Petrosjan

Jaka naprawdę jest Rosja? Pokazuje to Aleksandr Petrosjan
Źródło zdjęć: © © Aleksandr Petrosjan / [Instagram](https://www.instagram.com/petrosphotos/)
Marcin Watemborski
24.08.2020 09:13, aktualizacja: 24.08.2020 11:13

Wiele osób uważa Rosję za krainę niestworzonych dziwów, liczne parady i kojarzy złote dachy Moskwy. Aleksandr Petrosjan schodzi na ziemię, wtapia się w tłum i pokazuje, jak naprawdę wygląda ten kraj.

Na pewno wielokrotnie widzieliście zdjęcia, które mają oddawać stereotypow spojrzenie na Rosję – dywany na ścianach lub komiczne zdjęcia ślubne. Z drugiej strony są objawy codzienności, którą ukazuje na swoich zdjęciach Aleksandr Petrosjan. W jego obiektywie, schowanym wśród ludzi, widać prawdziwy obraz tego kraju.

Petrosjan jest fotografem ulicznym i dokumentalistą. Szczególne miejsce w jego sercu znajduje kolorowa, jak i ta szara rzeczywistość. Jego artystycznym podwórkiem jest głównie Petersburg, drugie co do wielkości miasto w Rosji. W tej codziennej szarówce dzieje się wiele niezwykłości.

W kadrach Aleksandra Petrosjana znajdziemy różne historie – wszystkie na pozór wydają się zwyczajne, ale mają ogromny ładunek emocjonalny. To właśnie wyróżnia fotografa na tle innych artystów. Potrafi on dostrzec ludzkie uczucia i zamknąć momenty na zdjęciach, a przecież to właśnie jest sednem fotografii ulicznej.

Więcej zdjęć znajdziecie na Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)