Jaki aparat? Mobilny? Sony MHS‑PM1

Jaki aparat? Mobilny? Sony MHS-PM1
Jaki aparat? Mobilny? Sony MHS-PM1
Mateusz Gołąb

04.09.2009 16:49, aktual.: 02.08.2022 10:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W sumie może nie warto o czymś takim pisać, bo to cudo nie będzie dostępne w Polsce. Ale co tam - napiszemy. Oto Sony MHS-PM1, zaprezentowany właśnie na targach IFA w Berlinie. Jego podstawową zaletą jest to, że potrafi zautomatyzować częściowo proces przesyłania materiałów do internetu. Bo od strony technicznej to ma raptem 5 megapikseli na matrycy i jedynie cyfrowy zoom x4.

Jest to kolejny wyspecjalizowany gadżet, który nie stanie się podstawowym aparatem, a jedynie dodatkowym urządzeniem, obok zwykłego aparatu, nawet kompaktowego. Potrafi robić zdjęcia oraz nagrywać filmy w rozdzielczości 1440x1080 pikseli (30 kl./s). Na obudowie ma odrębne przyciski do robienia zdjęć i kręcenia filmów, a na dodatek obie rzeczy można robić jednocześnie.

Kolejnym przyciskiem jest Sharemark, po którego naciśnięciu nasze materiały zaznaczane są do wysyłki na łamy różnorakich serwisów w internecie. Samo wysyłanie następuje dopiero po podłączeniu aparatu kabelkiem do komputera i po uruchomieniu odpowiedniego oprogramowania od Sony. Nie ma więc mowy o żadnym WiFi i wysyłaniu fotek od razu z miasta. A szkoda.

Bardzo ciekawie wygląda obiektyw, który można obracać o 270 stopni - tylko po to, żeby wygodnie było robić sobie zdjęcia. Hehehe. Do dyspozycji jest pięć trybów naświetlania - sport, krajobraz, słabe światło, światło z tyłu oraz tradycyjny, wszystkowiedzący automat. Poza tym nie znamy jego ceny ale wiemy, że nie będzie dostępny w Polsce.

Źródło: Sony

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)