Jakub Szymczuk - z ”Gościa Niedzielnego”do Kancelarii Prezydenta. Poznajcie nowego fotografa Andrzeja Dudy

Jakub Szymczuk - z ”Gościa Niedzielnego”do Kancelarii Prezydenta. Poznajcie nowego fotografa Andrzeja Dudy
Źródło zdjęć: © © PAP, Fot: Radek Pietruszka
Marcin Watemborski

11.10.2017 11:02, aktual.: 26.07.2022 18:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pamiętacie ”dobrą zmianę”? Ta akurat wyjdzie wszystkim na dobre. Za dokumentowanie najnowszych poczynań prezydenta Andrzeja Dudy będzie odpowiadał Jakub Szymczuk – pełny fotoreporter z ponad 10-letnim doświadczeniem w zawodzie. Przedstawiamy wam sylwetkę nowego oficjalnego fotografa głowy naszego państwa.

Jakub Szymczuk jest fotoreporterem z ponad 10-letnim stażem. Dokumentował wiele ważnych wydarzeń, w tym działania na Majdanie. W 2014 roku otrzymał nagrodę „zdjęcie roku” oraz „zdjęcie dekady” na Grand Press Photo za zdjęcie z „czarnego czwartku” w Kijowie. Fotograf ma na swoim koncie również miejsca na podium w konkursie BZ WBK Press Photo oraz był nominowany w plebiscycie Ślad 2014. Jak widzicie – doświadczenie naprawdę sięzgadza.

Szymczuk był związany prze 10 lat z ”Gościem Niedzielnym”, ale jak napisał na swoim Facebooku: ”czas zamknąć ten rozdział... i podjąć się nowych wyzwań”. Fotograf nie napisał wprost, że został oficjalnym dokumentalistą życia prezydenta Dudy. Taka informacja wypłynęła od serwisu 300polityka.

Profesjonalna fotografia jest potrzebna, żeby przygotować dobry materiał, trzeba po prostu się do tego przygotować, mieć doświadczenie. Dlatego nie przejmuję się tym, że ostatnio "wszyscy są fotografami".

Dla Szymczuka ważne jest osadzanie fotografii w odpowiednim kontekście. Jako przykład podaje zdjęcie muzułmanki, która przechodzi obok rannej osoby. Jak dodaje - ”Okazało się, że ona próbowała pomóc, była zdenerwowana i szukała po prostu informacji o swoich bliskich”.

Wierzymy, że ten fotograf naprawdę dobrze wykona swoje zadanie. Jakubowi życzymy powodzenia na nowej ścieżce kariery zawodowej i czekamy na nowe znakomite zdjęcia.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)