Japońskie metro jest pełne niezwykłych historii. Pokazał to Pak Han

Japońskie metro jest pełne niezwykłych historii. Pokazał to Pak Han

Japońskie metro jest pełne niezwykłych historii. Pokazał to Pak Han
Źródło zdjęć: © © Pak Han / [Instagram](https://www.instagram.com/pakhanfoto/)
Marcin Watemborski
27.09.2019 12:47, aktualizacja: 27.09.2019 14:47

Pak Han odbył pierwszą wizytę do Japonii w 2006 toku. Od razu zakochał się w Tokio, które tętni życiem o każdej porze dnia i nocy. Urozmaicona kultura stolicy Kraju Kwitnącej Wiśni uświadomiła mu, jak kontrastowa jest to miasto. W środkach publicznego transportu, zwłaszcza w metrze, łatwo jest zaobserwować przenikanie się różnych warstw społeczeństwa.

Pak Han mieszka w Kalifornii, gdzie większość transportu opiera się na autobusach i samochodach. Rozbudowana sieć tokijskiego metra zrobiła na nim ogromne wrażenie. Jest bardzo rozbudowana i łączy ze sobą praktycznie wszystkie dzielnice stolicy Japonii. Tokio jest znane z tego, że przekrój społeczno-kulturowy jest tam ogromny – z miejsca, poświęconego tradycyjnej kulturze można w sekundę znaleźć się w świecie przyszłości.

Fotograf doświadczył w metrze ogromnego ścisku i jednocześnie kultury. Mieszkańcy Tokio nie pchają się na siebie, pozwalają każdemu mieć swoje miejsce i nie patrzą na siebie dziwnie. To społeczeństwo pełne introwertyków, którzy nie oceniają innych. Pak zwraca uwagę na to, że metro to bardzo wygodny środek transportu, nawet dla turystów w zorganizowanych grupach.

Jako fotograf uliczny, Han pragnie wracać do metra częściej, by obserwować zachowania społeczne i je rejestrować. To świetny sposób na wykazanie się kreatywnością oraz spostrzegawczością. Jednocześnie obserwując zróżnicowanie, można stworzyć piękny portret kulturowy danego miejsca.

Więcej zdjęć znajdziecie na Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)