14 227 zdjęć z misji Apollo w GIF‑ach, czyli animowana podróż na Księżyc

14 227 zdjęć z misji Apollo w GIF-ach, czyli animowana podróż na Księżyc
Redakcja Fotoblogia.pl

21.03.2018 07:10, aktual.: 26.07.2022 18:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Astronauci wykonywali tysiące zdjęć, chcąc uwiecznić jak największą część kosmicznej rzeczywistości. Wiele z nich zostało zrobionych seriami, dzięki czemu powstały te cudowne animacje.

Jared Kinsler z ponad 14 tysięcy zdjęć złożyły GIF-y. Zdjęcia, które wykorzystał, pochodzą z misji Apollo, która była realizowana w latach 1966-1972. Dzięki jego kreatywności możemy podziwiać postępy astronautów.

Powyżej widok pochodzi z sondy Apollo 7. Ekipa ćwiczyła dokowanie modułu księżycowego oraz modułu S-IVB, czyli trzeciego elementu rakiety Saturn V.

Widok z Apollo 9. Rusty Schweickart znajduje się na zewnątrz sondy.

Zdjęcie z widoczną Ziemią zostało zrobione z pokładu Apollo 10 podczas okrążania Księżyca.

Panorama, która mogłaby powstać w powierzchni jedynego naturalnego satelity Ziemi.
Panorama, która mogłaby powstać w powierzchni jedynego naturalnego satelity Ziemi.© © Jared Kinsler / [Flickr](https://www.flickr.com/photos/projectapolloarchive/sets/72157659417330651/with/21724898989/)

Do zobaczenia jest również panorama, sklejona z kilku zdjęć.

Powyższa animacja pochodzi z modułu serwisowego Apollo 17, pobranego z modułu księżycowego. Otwarta gama instrumentów nosi nazwę SIM (Scientific Instrument Module). SIM zawiera sonometr księżycowy, radiometr skanujący w podczerwieni i spektrometr dalekiego promieniowania ultrafioletowego.

Kiedy Apollo 12 z Alanem L. Beanem wkraczał na Księżyc, zdjęcie wykonał Pete Conrad. Jako że astronauta był niższy od Armstronga, przy schodzeniu na Księżyc skomentował zabawnie sytuację, nawiązując do kultowego cytatu: "Człowieku, to mogło być małe dla Neila, ale dla mnie jest duże".

Poniżej kolejna dobra panorama ponownie z pokładu Apollo 12. Ktokolwiek ją zrobił, wykonał świetną robotę, bo zdjęcie ma pełne 360 stopni.

Apollo 9 był pierwszym załogowym lotem na Księżyc, nazywanym "LM" (Lunar Module). Poniżej możecie zobaczyć, jak wyglądał cały moduł.

Zasadniczo są dwie główne części: LM i CSM (moduł dowodzenia / obsługi). W przypadku Apollo 9, moduł księżycowy z jego skrzyżowanymi nogami nazywano "Pająkiem", natomiast CSM "Galaretką" ze względu na jego kształt.
Zasadniczo są dwie główne części: LM i CSM (moduł dowodzenia / obsługi). W przypadku Apollo 9, moduł księżycowy z jego skrzyżowanymi nogami nazywano "Pająkiem", natomiast CSM "Galaretką" ze względu na jego kształt.

Z tej misji powinno zachować się więcej zdjęć, jednak Bean przypadkowo zostawił kilka rolek filmu na Księżycu. Masa ujęć wykonanych w przestrzeni kosmicznej nie poszła jednak na marne – dzięki nim możemy na chwilę spojrzeć na ten pozaziemski świat.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)