Jayden Bethea to 5-letni fotograf, który wie, o co chodzi w tej branży

Jayden Bethea to 5‑letni fotograf, który wie, o co chodzi w tej branży

Jayden Bethea to 5-letni fotograf, który wie, o co chodzi w tej branży
Źródło zdjęć: © © Jayden Bethea / [Instagram](https://www.instagram.com/lilvisual/)
Marcin Watemborski
21.10.2017 10:16, aktualizacja: 21.10.2017 12:16

Wiele słyszymy o cudownych dzieciach. Takie przypadki również trafiają się w świecie fotografii, a jednym z nich jest Jayden Bethea. Ten pięcioletni chłopiec zaczął wykazywać niesamowite zainteresowanie światem fotografii mody. Zobaczcie jego zdjęcia – naprawdę zrobią na was wrażenie!

Jayden idzie w ślady swojej mamy Selah B. Marie Bethea, która również umiłowała sobie fotografię. Pod jej okiem chłopiec bardzo się rozwija i zdecydowanie nie potrzebuje do tego nie wiadomo jakiego sprzętu. Fotografuje przy użyciu Nikona D5300 i obiektywu 18-55 mm. Oczywiście jego mama mu w tym pomaga, jako, że ma więcej lat doświadczenia niż Jayden jest na świecie.

Wszystko zaczęło się w grudniu 2016 roku, kiedy Jayden chodził o planie zdjęciowym, gdy jego mama pracowała nad kolejną sesją. Selah postanowiła dać chłopcu jeden z jej zapasowych aparatów, by się pobawił. Podobno jej synek bardzo szybko zrozumiał o co chodzi i zaczął robić całkiem dobre zdjęcia. Co więcej – dumna mama pozwoliła synkowi kontynuować sesję i układać swoje kadry.

Selah cały czas pomaga Jaydenowi w sesjach – w wyborze modelek oraz miejsc do zdjęć. Chłopiec dzięki temu może bawić się fotografią i rozwijać swoja pasję oraz talent. Podobno nawet sam ustawia wszystkie parametry ekspozycji podczas robienia zdjęć, a komponowanie i kadrowanie nie sprawia mu problemów. 5-latek, który robi naprawdę dobre obrazki to rzadkość. Chyba możemy czuć się zagrożeni przez młode pokolenie.

Po sesji zdjęciowej, Jayden siada ze swoją mamą do postprodukcji – oczywiście tutaj większość pracy wykonuje Selah, ale chłopiec uważnie się jej przygląda oraz słucha dlaczego to, a nie inne zdjęcie jest dobre i co warto by było z nim zrobić. Cóż, podejrzewam, że za kilka lat będzie jednym z najmłodszych procesjonalnych fotografów w branży i jeszcze o nim usłyszymy. Nic tylko życzyć mu powodzenia!

Więcej zdjęć Jaydena znajdziecie na jego Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)