Jazz World Photo 2016 - Polacy w finale konkursu fotografii koncertowej

Jazz World Photo 2016 - Polacy w finale konkursu fotografii koncertowej

Międzynarodowe jury obradowało w składzie: Dan Bárta, Tomáš Katschner, Jiří Kučera, Patrick Marek, Antonio Porcar Cano, Ivan Prokop, Andrea Rotili i Jiří Turek.
Międzynarodowe jury obradowało w składzie: Dan Bárta, Tomáš Katschner, Jiří Kučera, Patrick Marek, Antonio Porcar Cano, Ivan Prokop, Andrea Rotili i Jiří Turek.
Źródło zdjęć: © © Michel Bertholet
Krzysztof Basel
27.02.2016 00:14, aktualizacja: 24.03.2016 15:03

Jury trzeciej edycji konkursu Jazz World Photo wybrało 30 finałowych fotografii nawiązujących do muzyki jazzowej. Wśród najlepszych są również Polacy: Anna Rezulak, Katarzyna Kukiełka i Paweł Owczarczyk. W tym roku fotografowie koncertowi z 34 krajów zgłosili aż 220 zdjęć.

Udało im sie wybrać 30 najlepszych zdjęć, które zostaną zaprezentowane w czasie wernisażu wystawy 10 marca w Trutnov City Gallery. Następnie fotografie będą pokazywane w innych miastach w Czechach i Europie.
Udało im sie wybrać 30 najlepszych zdjęć, które zostaną zaprezentowane w czasie wernisażu wystawy 10 marca w Trutnov City Gallery. Następnie fotografie będą pokazywane w innych miastach w Czechach i Europie.© © Seungyull Nah
Zwycięzcą zeszłorocznej edycji konkursu zostało trzech fotografów z Włoch, zatem nic dziwnego, że w tym roku z tego kraju spłynęło najwięcej zgłoszeń. Z Polski swoje prace zgłosiło aż 23 fotografów, co daje Polakom czwarte miejsce pod względem liczby wysłanych fotografii. Do finału trafiły 3 zdjęcia.
Zwycięzcą zeszłorocznej edycji konkursu zostało trzech fotografów z Włoch, zatem nic dziwnego, że w tym roku z tego kraju spłynęło najwięcej zgłoszeń. Z Polski swoje prace zgłosiło aż 23 fotografów, co daje Polakom czwarte miejsce pod względem liczby wysłanych fotografii. Do finału trafiły 3 zdjęcia.© © Angelica Sticca
Zwycięzca konkursu Jazz World Photo 2016 zostanie ogłoszony 19 marca w czasie festiwalu Jazzinec Festival w miejscowości  Trutnov Czechach.
Zwycięzca konkursu Jazz World Photo 2016 zostanie ogłoszony 19 marca w czasie festiwalu Jazzinec Festival w miejscowości Trutnov Czechach.© © Paweł Owczarczyk
To dopiero trzecia edycja konkurs fotograficznego Jazz World Photo 2016. Mimo to poziom prac jest całkiem wysoki. Co ciekawe, zdecydowana większość zdjęć jest wykonanych w czerni i bieli, co jest dosyć charakterystyczne dla fotografii ukazującej koncerty jazzowe.
To dopiero trzecia edycja konkurs fotograficznego Jazz World Photo 2016. Mimo to poziom prac jest całkiem wysoki. Co ciekawe, zdecydowana większość zdjęć jest wykonanych w czerni i bieli, co jest dosyć charakterystyczne dla fotografii ukazującej koncerty jazzowe.© © Katarzyna Kukiełka
Obraz
© © Anna Rezulak
Więcej informacji na temat konkursu znajdziecie na stronie www.jazzworldphoto.com.
Więcej informacji na temat konkursu znajdziecie na stronie www.jazzworldphoto.com.© © Ariel Monti
Fotografie wykorzystane dzięki uprzejmości organizatorów.
Fotografie wykorzystane dzięki uprzejmości organizatorów.© © Mochles Simawi
Obraz
© © Fabio Orlando
Obraz
© © Umberto Germinale
Obraz
© © Laurent Leduc
Obraz
© © Jeo Smith
Obraz
© © Chinita TateBurroughs
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)