Cascable umożliwi ci kontrolę nad wszystkimi aparatami

Cascable umożliwi ci kontrolę nad wszystkimi aparatami

Cascable umożliwi ci kontrolę nad wszystkimi aparatami
Źródło zdjęć: © Cascable.se
Anna Rymsza
30.05.2019 11:19, aktualizacja: 26.07.2022 15:47

Żyjemy w czasach, gdy wielu fotografów nie rozstaje się ze swoim smartfonem. Mimo tego aplikacje do kontroli aparatów bywają beznadziejne. Jeśli też tak uważasz, sprawdź aplikację Cascable dla iPhone'a.

Cascable to jednak aplikacja, która zastąpi programy producentów ponad 170 modeli aparatów. W przeciwieństwie do niektórych aplikacji producentów, Cascable działa stabilnie i jest niezawodna. Na liście obsługiwanych modeli znajdują się Canony, Nikony, Olympusy, aparaty Fujifilm, Sony i Panasonica.

Możliwości Cascable

Cascable zbiera mechanizmy znane z wielu innych aplikacji w jednym miejscu. Z jej pomocą można wyświetlać podgląd zdjęć oraz dopisywać współrzędne GPS na podstawie wskazań smartfona. Na iPhonie lub iPadzie można też sortować zdjęcia i wprowadzać podstawowe poprawki. Cascabke pomoże też w obliczaniu czasu naświetlania podczas korzystania z filtrów ND.

W trudnych sytuacjach można skorzystać z wygodnego programowania sekwencji, co Cascable robi lepiej niż niektóre aplikacje producentów. Pozwala programować sekwencje poklatkowe i znacznie ułatwia robienie zdjęć nocnych.

Cascable na iPadzie, średnie powiększenie zdjęć
Cascable na iPadzie, średnie powiększenie zdjęć© [Cascable](http://cascable.se)

Co nowego w Cascable 4.0?

W wersji 4.0 Cascable wprowadzony został między innymi bezprzewodowy "tethering" - możliwość przesyłania zdjęć na iPhone'a w czasie fotografowania. Ponadto podgląd obrazów będzie można pokazać na zewnętrznym monitorze lub telewizorze bez potrzeby podłączania aparatu kablami.

Ponadto wprowadzona została możliwość automatycznego przesyłania nowego materiału na smartfon, gdy tylko urządzenia zostaną połączone w jednej sieci WiFi. Funkcje te idą w parze z inną nowością. Cascable 4.0 wprowadza także obsługę zewnętrznych pamięci. Producent wspomina o SanDisk iXpand, ale prawdopodobnie nie jest to jedyny zewnętrzny nośnik, jaki będzie działał z aplikacją. Przy odpowiednich ustawieniach, kopie zdjęć z aparatu będą trafiać na ten dysk, a nie do pamięci iPhone'a.

Ustawienia obsługi SanDisk iXpand
Ustawienia obsługi SanDisk iXpand© [Cascable.se](http://cascable.se)

Ponadto w bibliotece zdjęć można przypisywać im oceny oraz zdecydować, jak mają być pokazywane. Znikło za to filtrowanie, ale autorzy zapewniają, że wróci po poprawkach w ciągu 2 miesięcy. Aplikacja ma też działać szybciej.

Do listy obsługiwanych aparatów dopisane zostały popularne lustrzanki Nikona: D500, D5600, D7500 i D850.

Ile kosztuje Cascable?

Aplikacja Cascable jest dostępna za darmo dla iPhone'ów w wersji podstawowej. By skorzystać ze wszystkich funkcji, w tym ustawień z fotografii nocnej, obsługi zewnętrznych dysków, zaawansowanej automatyzacji fotografowania czy geotagowania zdjęć, trzeba kupić pakiet Pro. Można korzystać z niego w abonamencie (2 dolary miesięcznie) lub kupić jednorazowo za 30 dolarów.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)