Jedno zdjęcie reklamowe każdego dnia. Ten projekt to kopalnia inspiracji

Jedno zdjęcie reklamowe każdego dnia. Ten projekt to kopalnia inspiracji

Jedno zdjęcie reklamowe każdego dnia. Ten projekt to kopalnia inspiracji
Źródło zdjęć: © © Veronique Duplain / [Instagram](https://www.instagram.com/v.duplain/)
Marcin Watemborski
10.12.2021 12:26, aktualizacja: 10.12.2021 20:44

Veronique Duplain jest kanadyjską fotografką, która koncentruje się na zdjęciach komercyjnych. Właśnie pokazała światu swój projekt, który zrealizowała jakiś czas temu. Jej założeniem było stworzenie jednego zdjęcia reklamowego każdego dnia. Efekt przeszedł oczekiwania wszystkich.

Veronique Duplain bardzo chciała się rozwinąć w fotografii reklamowej, a nie ma lepszego sposobu na rozwój niż praktyka. Postanowiła, że przez miesiąc będzie robiła po jednym zdjęciu, które będzie dopracowane od A do Z. Tak powstał #SelfieProject, a wraz z nim pewna tradycja.

Pierwsza edycja #SelfieProject odbyła się dziewięć lat temu, gdy Duplain po prostu chciała się podszkolić. Postanowiła, że wszystkim zajmie się sama. Była jednocześnie dyrektorką kreatywną, modelką, wizażystką, fotografką, retuszerką i scenografką. To bardzo dobre szkolenie dla każdego fotografa reklamowego, w taki sposób można się nauczyć nie tylko robić zdjęcia komercyjne, ale również sposobu pracy na planie oraz podziału obowiązków.

  • Dzisiaj, wspierana przez Arsenal Contemporary Montreal, cały czas podnoszę poprzeczkę tego, co można zrobić w miesiąc. Moja twórczość to połączenie fotografii, instalacji artystycznej, sztuki performatywnej oraz eksperymentu społecznego – komentuje swoje działania Veronique.

Więcej prac znajdziecie na Instagramie artystki.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)