Jedyne takie szkło na świecie. Kosztuje tyle, co mieszkanie

Jedyne takie szkło na świecie. Kosztuje tyle, co mieszkanie
Marcin Watemborski

16.07.2021 12:30, aktual.: 19.07.2021 11:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wszyscy wiedzą, że sprzęt marki Leica jest drogi. Biżuteria fotografa potrafi kosztować krocie, tym bardziej jeśli mówimy o prototypie ekstremalnie rzadkiego obiektywu. Ten kawał szkła to inwestycja niemal jak w nieruchomość.

Rzućcie okiem na to cudo techniki. Obiektyw Leica / Hughes Leitz 17 mm f/2 to szerokokątny obiektyw, który może być twój za… równowartość 180 tysięcy złotych. To mniej więcej tyle, za ile można kupić kawalerkę we Wrocławiu. Co prawda na rynku wtórnym i do remontu, ale jednak. Z resztą – kto by się przejmował mieszkaniem z takim szkłem.

Ten obiektyw to rzeczywiście sporo porządnej optyki, upchanej w metalową obudowę. Całość waży 12 kilogramów. Obiektyw został wyprodukowany między listopadem 1990 roku, a grudniem 1997 roku. Sprzedający nie jest w stanie tego dokładnie określić, ze względu na brak danych, a jedynie bazując na znaczeniach z czasów fuzji Hughes Aircraft oraz Ernst Leitz Canada (ELCAN).

Niestety brakuje innych informacji na temat obiektywu. Właściwie nic o nim nie wiadomo. Trzeba by było go rozebrać, by poznać budowę grup optycznych oraz zastosowane soczewki Jedyne co, to można być pewnym, że drugiego takiego na świecie nie ma, a za tę pewność przyjdzie słono zapłacić.

Mimo tego, że sprzedający nie zamieścił żadnych konkretów na temat obiektywu, zainteresowanie wciąż rośnie. Cena wywoławcza to 40 000 euro.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)