Jedyny w historii kubek z Canona 300 mm f/4 [wideo]

Jedyny w historii kubek z Canona 300 mm f/4 [wideo]

Canon EF 300 mm f4 is
Canon EF 300 mm f4 is
Jacek Siwko
01.02.2011 12:03, aktualizacja: 01.08.2022 14:48

Co łączy profesjonalny obiektyw Canon EF 300 mm f/4.0 L IS z powodzią w Australii? Nietypowa historia profesjonalnego obiektywu Canona mogłaby z powodzeniem ubiegać się o miano największego marnotrawstwa w dziejach fotografii, gdyby nie fakt, że pieniądze uzyskane z aukcji trafią na szczytny cel.

Zapewne wiele osób zastawia się nad wytrzymałością profesjonalnych obiektywów Canona. Wiadomo, że są to jedne z najlepiej wykonanych obiektywów, jednak przy próbie zmierzenia się z wysokością nawet one muszą uznać wyższość praw fizyki.

Na poniższym filmie zaprezentowano alternatywne wykorzystanie zniszczonego obiektywu. Jakiś czas temu stały się modne kubki o wyglądzie obiektywu. Jednak z daleka można było rozpoznać, że są to podróbki. „Eksperci“ z DigitalRev.com postanowili przerobić zniszczony obiektyw na oryginalny kubek.

World's First Canon 300mm L Lens Cup (real L lens!)

Scena z użyciem młotka do stłuczenia soczewki obiektywu omal nie doprowadziła mnie do palpitacji serca. Nie byłbym w stanie podnieść ręki na taki sprzęt, a zdarzyło mi się zepsuć kilka przedmiotów w życiu.

Jedyne pocieszenie w tym, że cała historia zakończyła się pomyślnie, ponieważ i tak już zniszczony obiektyw został sprzedany na aukcji, a pieniądze uzyskane z jego sprzedaży (1625 dolarów, czyli prawie równowartość nowego obiektywu) trafią do powodzian w Australii. Tajemnicą pozostaje jednak to, kto kupił obiektyw-kubek i co będzie z niego pić :)

Źródło: DIGITALREV.COM

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)