Jedziesz na wycieczkę i robisz zdjęcia? Okazuje się, że wszyscy robią je tak samo

Jedziesz na wycieczkę i robisz zdjęcia? Okazuje się, że wszyscy robią je tak samo
Marcin Watemborski

02.02.2018 08:21, aktual.: 26.07.2022 18:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Instagram to internetowy dzienniczek wielu z nas. Często, gdy jedziemy na wycieczkę strzelamy szybkie zdjęcia, by udokumentować naszą podróż. Są jednak pewne trendy, na których wiele znanych miejsc jest przedstawianych praktycznie tak samo. Też tak robicie?

Wyobraźcie sobie, że jedziecie na wycieczkę do Pizy. Co jest charakterystyczne dla tego miejsca? To proste - krzywa wieża! Na pewno nie będziecie pierwsza osoba, która chce je sfotografować w jak najpiękniejszy sposób. Zobaczcie filmik poniżej, możecie się nieźle zdziwić.

Na pomysł zmontowania animacji wpadł fotograf Oliver KMIA podczas wycieczki do Rzymu. Zauważył on, że turyści fotografują te same miejsca – co więcej – robią to w bardzo podobny sposób. W 2-minutowym filmiku zobaczycie wiele znanych miejsc, czy sposobów robienia zdjęć, które królują w mediach społecznościowych.

”Instatravel” to krótkie, ale interesujące studium na temat trendów masowej turystyki, która upowszechniła się po II wojnie światowej, gdy ludzie zaczęli czuć się bezpieczniej, a podróże stały się tańsze i łatwiejsze. Zastanawialiście się jak wyglądają wasze zdjęcia z wycieczek? Szczerze mówiąc, moje szybkie strzały w zupełności wpisują się w to, co pokazał Oliver.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)