Jej sekretem jest tworzenie iluzji

Jej sekretem jest tworzenie iluzji
Źródło zdjęć: © © The Reflectionist / [Instagram](https://www.instagram.com/the_reflectionist/)
Marcin Watemborski

10.08.2016 06:02, aktual.: 10.08.2016 08:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

The Reflectionist to fotografka, która przenosi odbiorcę w świat sennych marzeń i odkrywania nowych światów. Jej twórczość nawiązuje do tego, że lustra są portalem do nowych, nieznanych wymiarów. Przenieście się do nich razem z nami.

The Reflectionist fotografuje odbicia. Jak mówi sama twórczyni – wszystko zaczęło się przypadkiem, kiedy znalazła małe lusterko w szafce babci po jej śmieci. Poraziła ją prostota pomysłu fotografowania z wykorzystaniem zwierciadełka.

Od czasu odkopania cennego znaleziska, fotografka zabiera je wszędzie ze sobą. To, co podkreśla to forma, która jest czystą grą, niewinną zabawa, a efekty wprowadzają widza w zupełnie nowy wymiar – taki, którego nikt by się nie spodziewał.

Sam sposób fotografowania jest dla samej autorki świetną zabawą, ale również zaskoczeniem – nigdy nie wie, gdzie zobaczy okno do kolejnego świata. Przed ujęciem rozważa ona potencjalne kadry, które pozwolą jej na kompletnie nowe przedstawienie krajobrazu, w którym się znajduje. Gdy pomysł powstanie w jej głowie, pojawia się lusterko. To ono jest elementem zaskoczenia, tym, który nadaje nowego wyrazu.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)