Jeleń uciekał przed wilkiem po ulicy. Niebywały widok z Bieszczad

Jeleń uciekał przed wilkiem po ulicy. Niebywały widok z Bieszczad

Jeleń uciekał drogą, a wilk uciekł do lasu.
Jeleń uciekał drogą, a wilk uciekł do lasu.
Źródło zdjęć: © Facebook | Nadleśnictwo Cisna
Marcin Watemborski
28.11.2022 08:50

"W obliczu zagrożenia życia nie obowiązują żadne ograniczenia prędkości" – tak w swoich mediach społecznościowych podpisuje sytuację Nadleśnictwo Cisna. Zobaczymy tu jak dorodny jeleń ucieka przed wilkiem.

To zdecydowanie zdjęcie jedno na milion. O ile powszechnie wiadomo, że wilki polują na jelenie, to rzadko zdarza się to zobaczyć. Na Facebooku Nadleśnictwa Cisna, a później na stronie Lubuskich Łowców Burz, ta fotografia zrobiła niemałą furorę.

Bieszczady są naturalnym siedliskiem wilków i niejednokrotnie dochodziło tam do incydentów z udziałem tych zwierząt. Nadleśniczy mają je na oku niemal cały czas, stąd zapewne zdjęcie w mediach społecznościowych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Sytuacja przedstawia dorodnego samca jelenia, co widać po pięknych, rozłożystych rogach biegnącego wzdłuż ulicy. Po prawej stronie zdjęcia tuż przy znaku z ograniczeniem prędkości do 60 km/h widać pędzącego wilka. Wygląda na to, że tym razem jeleń uszedł z życiem.

Nadleśnictwo opatrzyło zdjęcie podpisem: "W obliczu zagrożenia życia nie obowiązują żadne ograniczenia prędkości", co nawiązuje bezpośrednio do tego, że jeleń biegł po odpowiedniej stronie zgodnie z prawostronnym ruchem drogowym. Co ciekawe – jelenie w terenie zalesionym mogą biec z prędkością ok. 25 km/h, a na otwartej przestrzeni - do 50 km/h.

W komentarzach ludzie zwracają uwagę, że podobne sytuacje stają się coraz częstsze, ze względu na postępującą urbanizację terenów leśnych. Pojawia się coraz więcej dróg, przez co dzikie zwierzęta są narażone na kontakt z ludźmi. Niestety w związku z tym rośnie zagrożenie wypadków drogowych z udziałem np. jeleni, co może skończyć się naprawdę źle. Przecięty samiec jelenia waży nawet do 400 kg.

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)