Jeśli zainwestowałeś w obiektywy Meyer Optik, możesz się pożegnać z pieniędzmi

Jeśli zainwestowałeś w obiektywy Meyer Optik, możesz się pożegnać z pieniędzmi

Jeśli zainwestowałeś w obiektywy Meyer Optik, możesz się pożegnać z pieniędzmi
Monika Homan
18.10.2018 07:32, aktualizacja: 26.07.2022 16:07

Jeśli kupiliście obiektyw Meyer Optik Görlitz za pośrednictwem Kickstartera, możecie powiedzieć swoim pieniądzom "do widzenia" i zapomnieć o szkłach, na które czekacie. Firma ogłosiła bankructwo.

Firma Net SE, stojąca między innymi za marką Meyer Optik Görlitz ogłosiła upadłość, a co za tym idzie obiektywy, za które część osób zapłaciła nie zostaną wyprodukowane, a pieniądze nie będą zwrócone.

Problemy niemieckiej firmy związane są częściowo z tym, że w sierpniu poważnemu wypadkowi samochodowemu uległ jej założyciel i dyrektor - Stefan Immes. Obrażenia jakie odniósł nie pozwoliły na dalsze kierowanie firmą.

Obraz

Restrukturyzacja 15-osobowej firmy się nie udała i niecałe dwa miesiące po tym Net SE ogłosiła upadłość. Wieści o porażce firmy są bolesne szczególnie dla tych, którzy wpłacili niemałe kwoty w ramach kampanii crowdfundingowych prowadzonych przez firmę. Obiektywy takie, jak Trioplan 35 mm f/2.8, Trioplan 50 mm f/2.9, Trioplan 100 mm f/2.8, Primoplan 58 mm f/1.9 i Lydith 30 mm f/3.5 zebrały w kampanii w sumie ponad 2 miliony dolarów.

Obraz

Upadek Meyer Optik nie jest odosobnionym przypadkiem, kiedy wpłacone przez wiele osób pieniądze na kampanie crowdfundingowe przepadają. Niestety trzeba się z tym liczyć, jeśli wspieramy tego typu akcje. Rynek bywa bezlitosny nawet dla najlepszych pomysłów. Jeśli dodać do tego sytuacje losowe, które wpływają na funkcjonowanie firmy, jak wypadek samochodowy - mamy gotowy przepis na bankructwo.

Jednak nawet licząc się z taką możliwością, wiadomość o upadku Mayer Optik jest smutna i pozostawia za sobą gorzki smak, zwłaszcza dla tych, którzy zainwestowali swoje pieniądze.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)