Jest twórcą The Office i przypadkową gwiazdą zdjęć stockowych

Jest twórcą The Office i przypadkową gwiazdą zdjęć stockowych
Marcin Watemborski

09.11.2021 10:12, aktual.: 26.07.2022 14:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Od niedawna na polskim Netflixie jest dostępny znany zagraniczny serial komediowy The Office, opowiadający o perypetiach pracy biurowej. Jego twórcą jest B. J. Novak, który przed realizacją znanej produkcji, zapozował komuś do zdjęcia, które trafiło do sieci.

    1. Novak wyznał, że kiedyś ktoś opublikował jego wizerunek w domenie publicznej (do dowolnego wykorzystania, również komercyjnego) i w ten oto sposób jego twarz wylądowała na przeróżnych produktach z całego świata. Na tę chwilę nie wiadomo, na jakiej stronie i kiedy pojawiło się zdjęcie B. J. Novaka, ale i tak zdążyło zrobić furorę.

Na swoim Instagramie, filmowiec opublikował kilka przykładów dziwnego wykorzystania swojego wizerunku. Zobaczymy tu reklamy takich produktów, jak: maszynka do włosów, golarka elektryczna, woda kolońska marki Calvin Klein, farby do twarzy z Urugwaju czy płaszcz przeciwdeszczowy.

Obraz

O ile kiedyś mogło to nie mieć większego znaczenia, tak teraz ma. Dobrze się złożyło, że Novak zajmuje się twórczością komediową, więc obrócił całą sytuację w żart. Według prawnika Marka Misthala, filmowiec bez problemu mógłby dochodzić swoich praw za nieautoryzowane wykorzystanie jego wizerunku, ale ten woli się z tego pośmiać.

Ta dziwna sytuacja sprawiła, że Novak został przypadkowym modelem https://www.nytimes.com/2021/10/27/business/bj-novak-photo-public-domain-products.html i twarzą kilku marek. Jakby nie patrzeć, to też dla niego reklama (której nie potrzebuje), chociaż na pewno nie taka, jaką by sobie wymarzył.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)